کد خبر: ۵۱۲۹۵۶
زمان انتشار: ۱۱:۱۹     ۰۸ شهريور ۱۴۰۱
مدیر حج و زیارت خراسان رضوی:
مدیر حج و زیارت خراسان رضوی گفت: با توجه به ناآرامی‌های اخیر در عراق مرزهای مشترک ایران و عراق بسته است لذا مردم از مراجعه به مرزها برای سفر به عتبات عالیات خودداری کنند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، جواد شاد اظهار کرد: هم اکنون در خصوص پیاده روی اربعین حسینی منتظر تصمیم گیری ستاد مرکزی اربعین کشور در این خصوص هستیم که سردار سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در اطلاعیه‌ای ابراز امیدواری کردند که طی ۲ تا سه روز آینده شرایط کشور عراق عادی شود و مرزها دوباره باز شود.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی ادامه داد: بنابراین فعلاً سفر اربعین کنسل نشده است و سامانه «سماح» برای پیش ثبت نام متقاضیان همچنان فعال است لذا متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام زیارت اربعین حسینی به این سامانه مراجعه کنند.

وی گفت: از ١٠ تیر ماه امسال تاکنون ۲۱۸ هزار و ۴۲۴ نفر از این استان برای زیارت اربعین حسینی در سامانه سماح پیش ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۵۴ هزار و ۸۵۷ نفر از متقاضیان زیارت اربعین حسینی در استان خراسان رضوی از شهر مشهد ثبت نام کرده‌اند.

شاد افزود: در عملیات اربعین مسؤولیت کمیته ثبت‌نام و اعزام بر عهده حج و زیارت است که موضوع ساماندهی ثبت نام و ارائه آمار در این حوزه را برای خدمات مناسب کمیته‌های مختلف عهده‌دار است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها