کد خبر: ۵۱۳۳۶۷
زمان انتشار: ۰۹:۲۵     ۱۷ شهريور ۱۴۰۱
وزیر آموزش و پرورش در سفر به سیستان و بلوچستان ۴۲۴ کلاس درس در قالب ۱۰۵ مدرسه با زیربنای ۲۴ هزار و ۵۱۰ متر مربع را که توسط نیروی زمینی سپاه در این استان ساخته شده بود را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از ایرنا، روز پنجشنبه ایرنا وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح ۱۰۵ مدرسه در سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسدران، استاندار این استان و جمعی از مسوولان برگزار شد ضمن قدردانی از خدمات ارزنده مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف بویژه ساخت و ساز فضاهای آموزشی، اظهارداشت:
ماموریت‌های فرهنگی، کمک به دولت و کمک به مردم از مهمترین اقدامات شاخص و بارز این نهاد انقلابی است.
 

یوسف نوری افزود: دولت نیز خود را مردمی و در خدمت به آحاد جامعه می‌داند و بدنبال تحقق و پیاده کردن عدالت در همه زمینه هاست.
وی ادامه داد: مشارکت خیران و مجموعه های خیریه و بطور خاص همراهی نهادی انقلابی مانند سپاه پاسداران، مهمترین جلوه مردمی بودن دولت است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تأمین نیروی انسانی ماهر و توانمند در کنار توسعه فضاهای آموزشی، خاطرنشان کرد: از همین روی تقویت و ارتقای جایگاه دانشگاه فرهنگیان به عنوان خط مقدم در این عرصه، امری انکارناپذیر و مهم است.

وی بیان کرد: از مهمترین آن اهداف و اولویت‌های دستگاه تعلیم و تربیت، تامین کلاس درس مورد نیاز در مناطق و روستاهای سیستان و بلوچستان است و به هر شکل ممکن و با بهره‌گیری از همه توان و ظرفیت‌ها بدنبال تحقق آن هستیم.

نوری گفت: برای تکمیل پروژه ها و بهره مندی دانش آموزان از فضای آموزشی استاندارد، باید موضوع حصارکشی، تامین سرویس های بهداشتی و تجهیز کامل مدارس به امکانات مورد نیاز با اولویت در دستور کار قرار داشته باشد.

وی با اشاره به برخی شاخص‌های آموزشی و تربیتی، اظهارداشت: همه اقدامات در مسیر توسعه فضاها با هدف تحقق عدالت آموزشی و پیشگیری از ترک تحصیل، جذب بازماندگان از تحصیل و پوشش حداکثری تحصیلی دانش آموزان صورت گرفته و استمرار خواهد داشت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها