کد خبر: ۵۱۳۶۰۴
زمان انتشار: ۱۳:۳۷     ۱۹ شهريور ۱۴۰۱
منابع لبنانی از دستگیری همزمان جاسوس موساد و تروریست‌های داعش در بیروت خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از جهان نيوز، نیرو‌های واحد اطلاعات دستگاه امنیت داخلی لبنان یک تبعه سوری را که برای سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موسوم به موساد جاسوسی می‌کرد، دستگیر کردند.

این تبعه سوری پزشک بیمارستانی در استکهلم سوئد بود و ماه اوت از راه فرودگاه بیروت وارد لبنان شده بود و برای این رژیم جاسوسی می‌کرد.  

این پزشک پس از آن تحت پیگرد قرار گرفت که افسران واحد اطلاعات دستگاه امنیت داخلی لبنان حساب‌های الکترونیک بکار رفته توسط افسران نهاد‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی را مورد پیگیری قرار دادند.

این افسران صهیونیست از طریق این حساب‌ها با مزدوران و جاسوسان خود که در گذشته بازداشت شدند، ارتباط برقرار می‌کردند. این پزشک از سوئد به بیروت می‌آمد و سپس از راه زمینی رهسپار سوریه می‌شد و برای موساد جاسوسی می‌کرد.

دستگیری عناصر داعش در بیروت
از سوی دیگر روزنامه الاخبار اعلام کرد نیرو‌های امنیتی لبنانی توانستند در چند عملیات هشت عضو سازمان تروریستی داعش را در منطقه «القرعون» واقع در «بقاع غربی» (جنوب غرب) دستگیر کنند.

این روزنامه به نقل از یک منبع امنیتی و قضایی در این باره گزارش داد در این گروه تروریستی، سه عضو جزء نفرات اصلی داعش بوده‌اند که برای حمله به مقر‌های ارتش لبنان و چند هدف دیگر در این کشور برنامه‌ریزی کرده بودند. همچنین پنج عضو دیگر جزء افرادی بوده‌اند که عناصر داعشی آن‌ها را برای انجام مأموریت جذب کرده بودند.

الاخبار اضافه کرد که غالب افراد این گروهک تابعیت لبنانی داشته‌اند؛ اما یکی از آن‌ها فرد مهاجری بوده است که در آمریکای لاتین سکونت داشته است. اسم این کشور در آمریکای لاتین همچنان درز نکرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها