کد خبر: ۵۱۳۶۱۲
زمان انتشار: ۱۴:۱۳     ۱۹ شهريور ۱۴۰۱
قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت نگرانی در مورد عرضه حدود 4 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از رویترز، با توجه به نگرانی ها در مورد کاهش عرضه، قیمت نفت در معاملات روز جمعه حدود 4 درصد رشد کرد اما به علت افزایش شدید نرخ بهره بانکی آمریکا و تاثیر محدودیت های کرونایی در چین بر چشم انداز تقاضا، دومین هفته کاهشی را ثبت کرد.

هر بشکه نفت برنت با 3 دلار و 69 سنت افزایش 92.84 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 3 دلار و 25 سنت افزایش 86.79 دلار معامله شد.

پوتین تهدید کرده است که صادرات نفت و گاز به اروپا را در صورت اعمال سقف قیمتی متوقف خواهد کرد.

از دیگر عوامل تقویت قیمت نفت کاهش اندک تولید اوپک پلاس در نشست هفته گذشته این گروه بوده است.

استفان برناک، معامله گر نفت گفت: «طی ماه‌های آینده، غرب باید با خطر از دست دادن منابع انرژی روسیه و افزایش قیمت نفت مقابله کند.»

قیمت نفت برنت که پس از حمله روسیه به نزدیک 147 دلار در هر بشکه رسیده بود، به علت فشار نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی و تقاضا کاهش یافت.

گروه کشورهای عضو «جی هفت» تلاش می‌کنند تا راهی برای محدود کردن درآمدهای صادرات نفت روسیه بیابند. یک مقام وزارت خزانه داری آمریکا به خبرنگاران گفت، سقف قیمتی که این گروه می خواهد بر نفت روسیه اعمال کنند، باید به قیمت منصفانه بازار بدون هرگونه حق بیمه تعیین شود.

باوجود افزایش قیمت روز جمعه، هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته کاهش یافتند، نفت برنت حدود 0.2 درصد و نفت خام آمریکا 0.1 درصد کاهش یافت.

یکی از مقامات وزارت انرژی آمریکا گفت، کاخ سفید یک آزادسازی جدید از محل ذخایر راهبردی بیش از 180 میلیون بشکه ای که قبلا بایدن اعلام کرده بود، در این زمان مدنظر ندارد.

پیش از این، جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا به رویترز گفته بود، دولت در حال بررسی نیاز به رهاسازی بیشتر از محل ذخایر راهبردی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها