کد خبر: ۵۱۳۶۹۹
زمان انتشار: ۱۳:۵۲     ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
اعتراضات سرمربی استقلال در جریان بازی روز گذشته حواشی جدیدی را به وجود آورد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، روز گذشته تیم استقلال به مصاف نساجی مازندران رفت و در یک بازی جذاب و پرهیجان از طرف هر دو تیم، موفق شد با نتیجه 3 بر یک برنده شود.

ریکاردو ساپینتو مانند بازی‌های گذشته نتوانست احساسات خودش را کنترل کند و البته احساسی بودن، موردی است که خودش هم به آن اعتراف می‌کند.

سرمربی پرتغالی استقلال ظاهرا با خونسردی بیگانه است. به هر سوت و تصمیم داور بلافاصله واکنش نشان می‌دهد و البته بخش بیشتری از این واکنش‌ها گفت‌وگوهای او با نیمکت نشینان خودی و دستیارانش است. ساپینتو حتی نسبت به عملکرد شاگردانش هم نمی‌تواند ساکت بماند. اشتباهات فردی بازیکنان استقلال در جریان بازی به دفعات مورد اعتراض سرمربی این تیم قرار می‌گیرد. ریکاردو علاوه بر تذکراتی که به بازیکنان درون زمین می‌دهد، در صحبت با دستیارانش هم به این اشتباهات اشاره و از آن‌ها گله می‌کند! به همین خاطر این مرد پرتغالی را می‌توان در دقایق زیادی پشت به زمین و رو به نیمکت تیم آبی مشاهده کرد. او حتی در جریان بازی نیز ارتباط خودش را با هواداران حفظ می‌کند و در هرزمان که فرصت داشته باشد با شور وهیجان زیاد از جمعیت روی سکوها، تشویق بیشتر و پرشورتر را طلب می‌کند.

با اینحال اعتراضات ساپینتو به داوری بیش از هر اتفاق دیگری در اطراف نیمکت استقلال دیده می‌شود. شور و هیجان ساپینتو تنها مربوط به خودش نیست و این انرژی را به تک تک اعضای تیمش هم منتقل کرده است. علاوه بر ساپینتو که تاکنون در 6 بازی 2 کارت زرد دریافت کرده، بیژن طاهری، بهزاد غلامپور، خسرو حیدری و حتی بدنساز پرتغالی استقلال نیز کارت زرد گرفته‌اند که نشان می‌‌دهد اطرافیان ساپینتو هم کاملا با او همراه هستند و به خوبی از او تاثیر می‌گیرند.

البته تب و تاب نیمکت استقلال را نمی‌توان موردی منفی دانست. در واقع این مساله شور و هیجان ناشی از بازی و نگرانی‌های ساپینتو برای نتیجه گیری تیمش است. شاید این اتفاقات به خوبی نشان بدهد که سرمربی استقلال در مدت زمان کوتاه حضورش در لیگ ایران به خوبی از فشارها و حساسیت‌ها آگاه شده است.

رفتارهای هیجانی ساپینتو در بازی روز گذشته و اعتراضات او به داور چهارم، کمک داور و داور وسط باعث شد نیمکت نشینان تیم نساجی به این مضوع معترض شوند. این مساله در بازی قبلی مقابل پیکان هم وجود داشت اما ذات آرام مجتبی حسینی اجازه خروش به نیمکت پیکان نمی‌داد و سرمربی پیکان تنها یکبار در این مورد به تیم داوری تذکر داد!

اما در بازی روز گذشته مقابل نساجی ماجرا فرق داشت. نساجی هم یکی از تیم‌های هوادار محور فوتبال ما است. به همین خاطر شور و هیجان زیادی در اطراف این تیم وجود دارد. البته حمید مطهری که همیشه سعی دارد آرامش خودش را حفظ کند خیلی وارد ماجراهای بازی دیروز نشد و حتی به شعارهای هواداران استقلال هم واکنشی نشان نداد اما دستیاران او در جریان بازی به معنای واقعی کلمه از اعتراضات ساپینتو کلافه شدند. این موضوع باعث شد در اواخر نیمه اول جواد منافی شدیدا به داوری اعتراض کند و سرمربی استقلال را عامل اصلی تنش در کنار خط بداند.

این موضوع از چشم ساپینتو دور نماند و او پس از سوت پایان نیمه اول سریعا به سمت اعضای تیم نساجی رفت تا سنگ‌ها را وا بکند! اما اطرافیان ساپینتو به خصوص بیژن طاهری که متوجه شدند جنجال عظیمی در حال وقوع است چند نفری بر سر سرمربی استقلال ریختند تا او را از رفتن به سمت جواد منافی منع کنند. در این بین حتی روی ماتا دستیار اول ساپینتو هم برای متوقف کردنش تلاش کرد اما واقعا حریف نشد و تقلای مرد پرتغالی باعث شد ضربه‌ای هم به صورت کمک مربی استقلال بخورد.

در نهایت عوامل استقلال موفق شدند سرمربی تیم را از کادرفنی نساجی دور کنند اما او درحالیکه انگشت اشاره‌اش به سمت جواد منافی بود به اعتراضات خودش با صدای بلند ادامه می‌داد. به هرحال این قائله با خروج دو تیم از زمین ختم به خیر شد. شاید در راهرو و پیش از حضور در رختکن هم اتفاقاتی افتاده باشد که صدای هواداران استقلال روی سکو را بلند کرد اما پیش از شروع نیمه دوم و هنگامی که کادرفنی استقلال قصد داشت روی نیمکت مستقر شود ساپینتو کریم اسلامی بازیکن با تجربه نساجی را وسط زمین در آغوش گرفت تا نشان بدهد اتفاقات 15دقیقه قبل را فراموش کرده است.

در مجموع این اتفاقات بیشتر هواداران استقلال را نگران می‌کند چرا که کنترل نشدن احساسات ساپینتو ممکن است در بازی‌های سنگینی مانند تقابل با فولاد و پرسپولیس که خودشان نیمکت‌های پر شوری دارند حواشی بیشتری را به وجود بیاورد. علاوه بر این می‌تواند محرومیت‌های پی در پی را به خاطر کارت‌های داوران و احکام انضباطی برای سرمربی آبی‌ها به همراه داشته باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها