کد خبر: ۵۱۴۳۶۵
زمان انتشار: ۱۲:۵۸     ۲۹ شهريور ۱۴۰۱
نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره آمریکا که با کاهش رشد اقتصادی موجب کاهش تقاضا برای سوخت در بزرگ‌ترین مصرف کننده نفت جهان خواهد شد، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از رویترز، به علت نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره آمریکا، در این هفته برای مقابله با تورم که رشد اقتصادی را کاهش خواهد داد و به دنبال آن تقاضا برای سوخت در بزرگ‌ترین مصرف کننده نفت کم خواهد شد، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

هر بشکه نفت با 79 سنت افزایش 92.79 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 29 سنت افزایش 86.02 دلار فروخته شد.

دلار در معاملات امروز در آستانه برگزاری نشست بانکهای مرکزی در سراسر جهان، کمتر از بالاترین میزان دو دهه اخیر خود باقی ماند. احتمالا بانک مرکزی آمریکا یک افزایش 0.75 درصدی دیگر در نرخ بهره برای مقابله تورم اعمال خواهد کرد.

هرچه ارزش دلار بالاتر باشد، قیمت کالاهایی مانند نفت برای خریداران مالک ارزهای دیگر گران می شود و انتظار افزایش نرخ بهره سبب تقویت نگرانی ها در مورد بروز رکود در جهان شده است.

تینا تنگ، تحلیلگر بازارهای سی ام سی گفت: «قیمت نفت از نیمه ماه ژوئن روند کاهشی به خود گرفت و به طور کلی نگرانی در مورد رکود و کندی رشد اقتصادی در چین نیز هنوز عوامل اصلی روند کاهشی قیمت نفت است.»

درحالی که سایر کشورها در حال افزایش نرخ بهره هستند، چین، دومین مصرف کننده نفت در جهان امروز، نرخ بهره خود را تغییر نداد زیرا تلاش می کند با تضعیف ارزش یوآن، رشد اقتصادی آشفته خود را تقویت کند.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت گفت، نگرانی در مورد سیاست‌های انقباضی شدید بانک مرکزی هنوز عامل اصلی نگرانی‌ها برای «تضعیف سریع اقتصاد جهان» است و بر قیمت نفت فشار کاهشی وارد می‌کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها