أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۱۴۴۴۱
زمان انتشار: ۱۱:۵۱     ۳۰ شهريور ۱۴۰۱
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد جشن شکوفه‌ها فردا، پنج شنبه، ۳۱ شهریورماه برای کلاس اولی‌ها در سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از میزان، معصومه نجفی پازوکی، درباره تمهیدات درنظر گرفته شده برای تقویت کیفیت آموزش به ویژه برای کلاس سومی‌ها که دوسال اول تحصیلشان را در دوران کرونا و به صورت مجازی گذرانده‌اند اظهار کرد: معتقدم باید طرح جبران و تثبیت یادگیری طی سال تحصیلی ادامه یابد.

وی افزود: البته دانش آموزان پس از ۱۴ فروردین ماهِ امسال مدتی را به مدرسه آمدند و ارتباطی میان آنها با مدرسه برقرار شد. در واقع یک مانور بازگشایی پس از ۱۴ فروردین داشتیم، درست است که همه دانش آموزان به مدرسه نیامدند، اما یک آمادگی ایجاد شد تا اکنون نیز برای شروع سال تحصیلی مشکل حادی نداشته‌ایم.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش‌ها به مدت دو سال غیرحضوری بوده و طبیعتا کیفیت آموزش پایین آمده است، گفت: طرح جبران و تثبیت یادگیری در تابستان اجرا شد، اما خب همه دانش آموزان پوشش داده نشدند و این طرح باید در طول سال تحصیلی ادامه یابد. اکنون که معلم سرکلاس درس است می تواند به خوبی امر شناسایی را انجام دهد که کدام دانش آموزانش نیاز فوری و جدی دارند.

نجفی افزود: وقتی دوره تثبیت در طول سال برگزار شود، به علت اینکه دانش آموز در مدرسه حاضر است، می شود کیفیت کار را بالاتر برد. تابستان تجربه ای برای شروع کار بود.

وی با اشاره به اینکه براساس آمار و گزارشات شفاهی که از استان‌ها گرفتیم، وضعیت دانش آموزان حاضر در دوره تابستانی بهتر شده و یک سطح بالاتر رفته است اظهار کرد: دوره تثبیت، دوره مفیدی بوده و همین که دوره ها اجباری و الزامی نبود اما خانواده‌ها پای کار آمدند و فرزندشان را در تابستان به سرکلاس آوردند نشان می‌دهد برگزاری این دوره ها لازم و اثرگذار بوده است.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: استمرار این دوره‌ها در سال تحصیلی پیش رو و شناسایی دقیق وضع موجود می تواند کمک کننده باشد. ما بودجه کیفیت بخشی داریم که این مسیر را بتوانیم ادامه دهیم.

نجفی آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان در دوره ابتدایی را اعلام کرد و گفت: تا روز گذشته هشت میلیون و ۷۰۴ هزار و ۳۲۱ دانش آموز در دوره ابتدایی ثبت نام کرده اند که از این میزان یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۹۰۷ نفر کلاس اولی هستند. این درحالی است که سال گذشته حدود هشت میلیون دانش آموز ابتدایی داشتیم ولی امسال به حدود ۹ میلیون رسیده است.

وی با اعلام اینکه جشن شکوفه ها فردا، پنج شنبه، ۳۱ شهریورماه برای کلاس اولی ها در سراسر کشور برگزار می شود گفت: تلاش می کنیم با توجه به قرار گرفتن جشن شکوفه ها بین اربعین حسینی و مناسبت های دهه آخر ماه صفر، فضایی توام با نشاط معنوی فراهم کنیم.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: پیش بینی کردیم موکب نقاشی، شعرخوانی و بازی های آموزشی داشته باشیم که بچه ها در فضای راحت تری بتواند سال تحصیلی را شروع کنند.

به گفته نجفی برای امسال با چالش معلم مواجه بودیم، اما با تمهیدات انجام شده کلاس بدون معلم در وره ابتدایی نخواهیم داشت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها