کد خبر: ۵۱۴۷۸۶
زمان انتشار: ۱۱:۲۹     ۰۷ مهر ۱۴۰۱
دولت آلمان اعلام کرد، دو نیروگاه‌ هسته‌ای فعال این کشور احتمالا تا ماه آوریل سال2023 به کار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، دولت آلمان برنامه تعطیل کردن نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور را از روی نگرانی درباره بحران در زمینه تامین برق به تعویق انداخته اما برنامه کلی خود را برای کنارگذاشتن این نیروگاه‌های برق هسته‌ای تغییر نمی‌دهد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، «استفی لمکه»، وزیر محیط زیست دولت آلمان روز چهارشنبه در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «فکر می‌کنم معقول باشد این دو نیروگاه برق هسته‌ای همچنان برای چند ماه دیگر به شبکه برق متصل نگه داشته شوند.» او حمایت خود را از برنامه وزارت انرژی آلمان برای به تعویق انداختن برنامه تعطیل کردن همه نیروگاه‌های هسته‌ای آلمان که در ابتدا با ضرب‌الاجل پایان سال جاری میلادی در نظر گرفته شد، اعلام کرد.

به گفته لمکه، آلمان دو نیرگاه هسته‌ای «ایزار 2» و «نکاروِشتایم » را تا چند ماه دیگر با هدف جلوگیری از وقوع کمبود انرژی در فصل زمستان فعال نگه خواهد داشت اما تمدید استفاده از نیروگاه‌های برق هسته‌ای برای مدتی طولانی‌تر را رد می‌کند.

او بیان کرد: «تمدید فعالیت آنها برای مدت چند سال حرکتی مسئولانه نخواهد بود.»

به گفته این وزیر دولت آلمان، پارلمان این کشور باید تصمیم نهایی را در این مورد بگیرد.

آلمان در سال 2011 تصمیم به متوقف ساختن استفاده از انرژی هسته‌ای در پی وقوع فاجعه نیروگاه هسته‌ای «فوکوشیما» ژاپن گرفت. هر چند که برنامه آلمان تعطیل کردن سه نیروگاه برق هسته‌ای باقی مانده این کشور تا پایان سال جاری میلادی بوده اما «روبرت هابک»، وزیر انرژی آلمان نیز روز سه شنبه اعلام کرد دو نیروگاه هسته‌ای «ایزار 2» و«نکاروشتایم» این کشور قرار نیست تا پایان سال جاری میلادی تعطیل شوند.

او گفت، وزارتخانه تحت امر او و شرکت‌های اپراتور آلمانی به توافق رسیده‌اند تا آنها را دست کم تا اواسط ماه آوریل با هدف جلوگیری از کمبود برق فعال نگه دارند چرا که فرانسه، همسایه آلمان، ممکن است در ماه‌های زمستان برق کافی به آلمان صادر نکند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها