کد خبر: ۵۱۵۵۴۴
زمان انتشار: ۱۰:۲۶     ۲۱ مهر ۱۴۰۱
سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا نسبت به آغاز دوباره موج جدید کرونا در اروپا هشدار دادند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های اروپا (ECDC) روز چهارشنبه اعلام کردند که احتمالا موج دیگری از همه گیری COVID-19  در اروپا آغاز شده، زیرا موارد ابتلا در سراسر منطقه در حال  افزایش است.

«هانس کلوگه»، مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت و آندریا آمون، مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های اروپا در بیانیه‌ای مشترک گفتند: «اگرچه ما در جایی که یک سال پیش بودیم نیستیم، اما واضح است که همه‌گیری کووید-19 هنوز تمام نشده و ما متأسفانه شاهد افزایش دوباره مبتلایان در اروپا هستیم که نشان می‌دهد موج دیگری از همه گیری کرونا دوباره آغاز شده است.»

آمارهای منطقه‌ای  سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به کرونا در اروپا نسبت به هفته قبل 8 درصد افزایش داشته است.

کارشناسان بهداشت عمومی هشدار داده‌اند که خستگی و سردرگمی نسبت به واکسن‌های موجود احتمالاً به گسترش دوباره همه گیری کرونا منجر خواهد شد.

سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های اروپا در بیانیه مشترک خود با بیان اینکه گروه‌های آسیب‌پذیر، از جمله افراد بالای 60 سال، زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌های همراه، باید علیه آنفولانزا و کووید-19 واکسینه شوند، افزودند که علائم جاری افزایش تعداد مبتلایان به کرونا حکایت از آغاز موج  جدید کرونا  در اروپاست.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها