کد خبر: ۵۱۵۶۲۹
زمان انتشار: ۱۱:۳۹     ۲۳ مهر ۱۴۰۱
مقام یمنی:
یکی از مقامات یمن در صنعا فاش کرد انگلیس برای شکست دادن مقاومت ملت یمن، ایجاد تفرقه و تجزیه این کشور را دنبال می کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از وبگاه خبری البوابه الاخباریه الیمنیه، «سرتیپ عبدالله بن عامر» یک مقاوم دولت نجات ملی یمن در صنعاء در پیامی توییتری نوشت: انگلیس همیشه ادعا می‌کند بهتر از هرکسی از مسائل ما سر در می‌آورد اما هنوز درک نکرده است که یمنی‌ها به خوبی می‌توانند توطئه‌های انگلیس را فاش کنند.

وی در ادامه با اشاره به سوابق یمنی‌ها در برملا کردن توطئه‌های انگلیس، نوشت: در سال ۱۹۶۷ این یمنی‌ها بودند که انگلیس را مجبور به خروج از یمن کردند. در سال ۱۹۶۸ نیز زمانی که انگلیس قصد داشت با کودتا به این کشور بازگردد، یمنی‌ها جلوی تحقق آن را گرفتند. در سال ۱۹۷۲ بازهم در توطئه تجزیه یمن به دو بخش شمالی و جنوبی شکست خوردند، همانطور که درحال حاضر نیز در توطئه‌های خود شکست می‌خورند.

سرتیپ عبدالله بن عامر در پایان تصریح کرد: طرح انگلیس برای توطئه در یمن از اسناد آرشیوی خود آنها افشا شده است؛ جدا کردن شمال سواحل دریای سرخ از یمن و وابسته نگه داشتن آن به خارج، جدایی شمال از جنوب یمن و دمیدن در آتش درگیری و تجزیه میان قبایل و تلاش برای افزایش درگیری‌ها میان یمن و عربستان سعودی جهت تضعیف دو کشور تا جایی که بتواند بر هر دوی آن‌ها سیطره پیدا کنند. این دقیقاً چیزی است که درحال حاضر نیز در یمن مشاهده می‌کنیم.

گفتنی است اخیراً وبگاه العربی الجدید در گزارشی اعلام کرد که انگلیس برنامه تجزیه یمن را چیده است اما اجرای آن با کشورهایی مانند امارات، عربستان و مصر است. چندی بعد نیز تعدادی از مسئولان وابسته به دولت مستعفی یمن فاش کردند که رخدادهای ساحل غربی، «حاصل یک پروژه مشترک بین طرف‌های بین‌المللی و یک طرح تقسیم نفوذ و تسلط بر سواحل، جزایر، گذرگاه‌ها، منابع و منافذ یمن است، راهبری این طرح، بر عهده انگلیس و اجرای آن نیز بر عهده امارات است».

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها