أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۱۸۶۱۹
زمان انتشار: ۱۲:۰۳     ۲۰ آذر ۱۴۰۱
مدیرکل دفتر علائم،تجهیزات وتوسعه ایمنی راه سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون تعداد ۱۱۵نقطه پر تصادف با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال رفع و اصلاح شده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ مجید صباغ زاده مدیرکل دفتر علائم، تجهیزات و توسعه ایمنی راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تشریح روند اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده‌ها اظهار کرد: پس از ابلاغ ریاست جمهوری مبنی بر اصلاح نقاط حادثه خیز، ۱۵۸۵ نقطه شناسایی و مطابق با دستورالعمل‌های مصوب و ابلاغی کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در سال ۱۳۹۵ سازمان راهداری برابر مفاد دستورالعمل اقدامات لازم به منظور آشکارسازی نقاط مذکور را انجام و تاکنون توانسته ۶۰۸ نقطه را رفع و اصلاح کند.

وی ادامه داد: در همین راستا دستورالعمل قبلی بازنگری و نسخه جدیدی تهیه و در نشست کمیسیون راه‌های کشور که در بهمن ماه سال گذشته برگزار و تصویب و در نامه وزیر راه و شهرسازی وقت به اعضای کمیسیون و استانداران ابلاغ شد.

مدیرکل دفتر علائم، تجهیزات و توسعه ایمنی راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: بر همین اساس انجام فرایند شناسایی و جمع آوری اطلاعات مربوط به تصادفات فوتی و جرحی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ آغاز شد.

صباغ زاده با بیان اینکه کارگروهی متشکل از نمایندگان ادارات کل راهداری و پلیس راه استان‌ها تشکیل و اقدامات لازم در راستای تهیه مستندات کامل تصادفات فوتی و جرحی جمع آوری و در سامانه جامع راهداری بارگذاری شد، تصریح کرد: در سه جلسه کارگروه ایمنی راه اقدامات لازم جهت بررسی و کنترل داده‌های ثبتی توسط استان‌ها انجام شد ولی با عنایت به عدم اعلام نظر نهایی توسط پلیس راهور تاکنون منتج به نتیجه نشده است.

وی با اشاره به اعتبار مورد نیاز جهت رفع و اصلاح نقاط پرتصادف، گفت: بر این اساس به طور متوسط بالغ بر ۱۰۰,۰۰۰ هزار میلیون ریال اعتبار نیاز است که در همین راستا مکاتبات لازم با سازمان برنامه و بودجه انجام شده ولی تاکنون منتج به نتیجه قطعی نشده است.

صباغ زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر معیار اولویت بندی نقاط حادثه خیز به چه صورت است، تصریح کرد: این معیار در دستورالعمل جدید با اولویت نقاطی است که دارای ایرادات زیرساختی و مهندسی بوده و اولویت اصلاح بر مبنای روش منفعت- هزینه است.

وی تاکید کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون تعداد ۱۱۵ نقطه پرتصادف با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال رفع و اصلاح شده است.

به گفته مدیرکل دفتر علائم، تجهیزات و توسعه ایمنی راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، رفع یک نقطه پرتصادف زمانی در آمارهای این سازمان قرار می‌گیرد که به امضای مشترک مدیرکل راهداری و فرمانده پلیس راه استان برسد.

صباغ زاده در پایان گریزی به استان‌ها و محورهایی که بیشترین اصلاح در آنها انجام شده زد و خاطر نشان کرد: بیشترین تعداد مربوط به استان‌های قم، البرز، خراسان جنوبی و همدان است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها