کد خبر: ۵۱۸۸۸۳
زمان انتشار: ۱۲:۴۶     ۲۴ آذر ۱۴۰۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با با بیان اینکه امیدواریم همه خودروها وارد بورس شوند، گفت: سال‌ها شاهد توزیع رانت و ایجاد فساد در حوزه خودرو بودیم، اما با عرضه خودرو در بورس شاهد ایجاد شفاف در این بخش و حذف دلالی هستیم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، اصغر سلیمی به عرضه خودرو در بورس کالا و مزایای این اقدام در بازار خودرو اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل مشکلات متعدد بازار خودرو از جمله قیمت‌گذاری دستوری، سال‌ها شاهد توزیع رانت و ایجاد فساد در حوزه خودرو بودیم، اما با عرضه خودرو در بورس شاهد شفاف‌سازی این معاملات هستیم تا مصرف‌کنندگان با قیمت‌های واقعی اقدام به خرید کنند و رانتی در بازار نیز باقی نماند.

وی اظهار داشت: فروشندگان خودرو در بازار قیمت‌های کاذب و بالایی را اعلام می‌کردند که جو روانی بازار را به هم می‌زد و منجر به افزایش بی‌رویه قیمت خودرو شده بود، اما با عرضه در بورس به واسطه کشف عادلانه قیمت خودرو به سمت ایجاد تعادل در بازار می‌رویم.

سلیمی تصریح کرد: امیدواریم که همه خودروها در بورس عرضه شود تا مردم بتوانند با ایجاد تنوع، خودروهای مورد علاقه خود را خریداری کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نوسانات بورس کالا گفت: اقدام شورای عالی بورس برای عرضه خودرو هم به اعتماد بخشی این نهاد در جامعه کمک کرد و به طور حتم رونق و رشد این حوزه در رشد اقتصاد کشور هم تاثیر گذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: اقدام شورای عالی بورس باعث حذف دلالان از چرخه معامله خودرو در کشور شده و به شفافیت این حوزه کمک کرده است؛ در این میان دلالانی که ماه‌ها از اختلاف قیمتی سود کسب می‌کردند به دنبال ایجاد حاشیه علیه عرضه خودرو در بورس هستند.

به گزارش ایرنا، تیرماه امسال طرح عرضه خودرو در بورس کالای ایران در شورای عالی بورس مورد تصویب قرار گرفت و بررسی آمار معاملات بورس کالای ایران نشان می‌دهد عرضه خودرو در بورس کالا که با خودروی کارا دو کابین و تک کابین آغاز شد تا قبل از معاملات روز گذشته (تا پایان معاملات روز ۲۲ آذرماه) در مجموع ۱۰ هزار و ۲۵۰ خودرو در بورس کالا عرضه شده که ۹ هزار و ۳۸ دستگاه به فروش رفته است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها