أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۱۹۰۲۲
زمان انتشار: ۱۲:۴۵     ۲۷ آذر ۱۴۰۱
برای شرکت در نشست امان؛
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست امان به اردن سفر می‌کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، بعد از برگزاری نشست بغداد در ماه آگوست گذشته، امان پایتخت اردن قرار است در بیستم ماه جاری میلادی (۲۹ آذرماه ) میزبان نشستی منطقه‌ای در خصوص عراق باشد.

در این نشست به مانند نشست قبلی در بغداد ، قرار است حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران ریاست هیات ایران را بر عهده داشته باشد.

در این نشست قرار است ایران و ترکیه و تعدادی از کشورهای عربی از جمله عربستان مشارکت داشته باشند.

فرانسه نیز به مانند نشست قبلی بغداد در این نشست حضور خواهد داشت .

پیش از این فواد حسین، وزیر خارجه عراق در نشست خبری مشترک با سامح شکری و ایمن الصفدی، وزرای خارجه مصر و اردن گفت که یک نشست منطقه ای دیگر در خصوص عراق در تاریخ ۲۰ دسامبر جاری در امان پایتخت اردن برگزار خواهد شد و انتظار می رود که ایران و ترکیه نیز در این نشست شرکت کنند.

وی تاکید کرد: نسخه دوم نشست بغداد در بیستم ماه جاری در امان برگزار می شود، در نشست اول ایران و ترکیه حضور داشتند و انتظار داریم که این دو کشور در نشست آتی نیز شرکت کنند.
فواد حسین با اشاره به اینکه این نشست اساسا در راستای حمایت از عراق برگزار شد تاکید کرد که کشورش با چالش‌هایی مواجه است و برای عبور از این چالش ها نیازمند برقراری روابط منطقه ای و بین‌المللی است.

بر اساس این گزارش ، امیر عبداللهیان فردا به امان سفر خواهد کرد .

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها