کد خبر: ۵۱۹۵۲۱
زمان انتشار: ۱۰:۵۷     ۰۸ دی ۱۴۰۱
گزارش میدانی از بازار تهران درباره قیمت دلار نشان می‌دهد دلالان علاوه بر کف بازار در فضای مجازی هم حضور گسترده‌ای دارند.
به گزارش پایگاه 598، گزارش میدانی از بازار تهران درباره قیمت دلار نشان می‌دهد دلالان علاوه بر کف بازار در فضای مجازی هم حضور گسترده‌ای دارند.
 
به گزارش رجانیوز، هفته جاری بود که کانال‌های پرمخاطب خرید و فروش دلار اعداد بالای چهل هزار تومان را را بر روی گوشی‌های موبایل نمایش دادند. این اتفاق باعث شد التهاب بازار ارز که از چند هفته گذشته و عبور دلار آزاد از مرز ۳۵ هزار تومان آغاز شده بود بیش از پیش افزایش یابد. 
 
گزارشات میدانی خبرنگار فارس از سبزه میدان در بازار تهران نشان می‌دهد دلار در روزهای شنبه و یکشنبه در عدد ۳۹ هزار و پانصد تومان نیز مشتری نداشت اما همین کانال‌ها که مرجع اصلی معاملات دلار آزاد توسط دلال‌ها هستند حداقل دو هزار تومان قیمت این ارز را بالاتر از نرخ واقعی قیمت گذاری کردند.
 
 
گزارشات میدانی ظهر امروز خبرنگار فارس از سبزه میدان نیز نشان می‌دهد دلار در بازه ۳۹۲۰۰ تا ۴۰۵۰۰ معامله می‌شود. اما همین کانال‌های پر مخاطب دلار را دوباره دو  تا سه هزار تومان بالاتر از قیمت واقعی کف بازار اعلام می‌کنند. قیمت دلار توافقی نیز در کانال ۳۷ هزار تومان باقی ماند.
 
برخی تحلیلگران اقتصادی معتقند دلالان دلار مقادیر قابل توجهی از این ارز را در نوسانات اخیر از بازار جمع آوری کرده‌اند و قصد دارند با ایجاد فضای روانی با اعلام قیمت کاذب و ایجاد تقاضای غیرواقعی، دلار‌های خود را در اعداد بالاتر به مردم بفروشند.
 
 
آنها می‌گویند مقاومت دلالان ارز برای عدم کاهش قیمت دلار با استفاده از عددسازی توسط کانال‌های خودشان مشهود است.
 
گرچه معاون ارزی بانک مرکزی بعد از نوسانات اخیر ارز تغییر کرد اما برخی کارشناسان اقتصادی هنوز از عدم توانایی بانک مرکزی در مدیریت این دلالان و مدیریت صحیح و به هنگام قیمت دلار انتقاد دارند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها