کد خبر: ۵۲۰۰۵۱
زمان انتشار: ۱۳:۲۳     ۲۰ دی ۱۴۰۱
صعود ۲۱ هزار واحدی شاخص؛
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (سه‌شنبه، ۲۰ دی‌ماه) با ۲۱ هزار و ۲۸۴ واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۶۶۸ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با هفت هزار و ۲۳۶ واحد افزایش به ۵۰۳ هزار و ۶۳۷ واحد و شاخص قیمت با چهار هزار و ۳۰۶ واحد رشد به ۲۹۹ هزار و ۶۸۵ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲۰ هزار و ۸۹۲ واحد و شاخص بازار دوم، ۲۶ هزار و ۴۸۳ واحد افزایش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۷ میلیارد و ۷۸۰ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۵ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با پنج هزار و ۳۰۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲ هزار و ۴۹۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۵۶۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۹۶۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۷۹۶ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۲۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۷۴۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۲۴ واحد، پتروشیمی شیراز (شراز) با ۱۹۴ واحد، پتروشیمی خراسان (خراسان) با ۱۳۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۶۸ واحد و پتروشیمی نوری (نوری) با ۵۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.

بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، پتروشیمی پردیس (شپدیس) و پالایش نفت تهران (شتران) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۶۳۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۴ هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۳۵ واحد افزایش داشت و به ۲۱ هزار و ۱۴۳ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۹ میلیارد و ۶ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۴۲۴ هزار و ۱۵ نوبت بود.

فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، بانک دی (دی) و اعتباری ملل (وملل) تاثیر مثبت بر این شاخص داشتند.

در مقابل مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، پخش هجرت (هجرت)، تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک (گدنا)، بیمه کوثر (کوثر)، کشت و داماری فکا (زفکا) و فرابورس ایران (فرابورس) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها