کد خبر: ۵۲۰۰۸۷
زمان انتشار: ۰۹:۳۴     ۲۱ دی ۱۴۰۱
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک وزش باد با سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت در زابل در جریان است که شعاع دید افقی را به سه هزار و ۵۰۰ متر کاهش داده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، محسن حیدری اظهارداشت: وزش این باد شدید شمالی سبب کاهش شدید دمای هوا نیز شده به طوریکه هم‌اینک دما در زابل منفی یک درجه سلسیوس بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۹ درجه سردتر شده است.

وی با اشاره به صدور هشدارسطح زرد از وزش باد نسبتا شدید و افزایش ارتفاع موج خبر داد داد و افزود: از عصر امروز تا اواخر وقت جمعه وزش باد نسبتا شدید از سمت شمالی (در حدود ۳۵تا ۵۵کیلومتر بر ساعت) بر روی دریا عمان و سواحل بویژه در شهرستان‌های دشتیاری و زرآباد پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اثرات این پدیده احتمال افزایش ارتفاع موج در حدود ۱.۵ تا ۲متر، غرق شدن شناگران، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق ها و شناور های کوچک و اختلال در فعالیت های دریایی است.

وی بیان کرد: شنا و تفریحات دریایی‌ ممنوع و در ترددهای دریایی بویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی با در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط تمام فعالان دریایی انجام شود.

حیدری تاکید کرد:کاهش ۱۲ تا ۱۵ درجه ای دما در سیستان وبلوچستان رخ خواهد داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها