کد خبر: ۵۲۰۱۳۲
زمان انتشار: ۱۰:۳۱     ۲۲ دی ۱۴۰۱
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛
علی فراقی گفت: شاخص کل بورس آن چنان که باید با ثبت یک کندل مورد اعتماد ناحیه مقاومتی را عبور نکرد و به اصطلاح یک شکست نامعتبر برای شاخص کل رقم خورد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، علی فراقی کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه طبق بررسی‌های گذشته بازار کم کم به شدت عرضه‌های خود وزن بیشتری داد، گفت: تقاضا کنندگان با کمبود توان و انرژی مواجه شدند و همانطور که قبل تر به این موضوع اشاره شد شاخص هم وزن در اوضاع مساعدتری به معاملات خود پایان داد و نشان از آن داشت که خریداران شرکت‌های کوچک را برای سرمایه گذاری خود جذاب‌تر می‌بینند.

فراقی اضافه کرد: البته باید این مورد را در نظر گرفت که شرکت‌هایی که تأثیرگذار بر شاخص کل هستند قرار است در محدوده‌های زمانی و قیمتی جذاب‌تر و کم ریسک تری در دسترس باشند و یک فرصت و مکث مناسب جهت بهترین شرکت‌ها از این دسته بندی وجود دارد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به عرضه صورت گرفته در بازار در صورت به وجود نیامدن خبر قابل توجهی تا اولین روز هفته آینده جهت معاملات انتظار می‌رود تا بازار با عرضه غالب تر شروع به کار کند البته نمی‌توان تأثیر خبری لایحه بودجه و انتشار آن را لحاظ نکرد زیرا برخی از ماده‌های آن به طور مستقیم یا غیرمستقیم برخی از صنایع بورسی را مورد هدف قرار می‌دهد که خصوصاً سودهای این شرکت‌ها را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

فراقی با بیان این‌که از لحاظ تکنیکی هم بخواهیم به این رفتار بازار دقت کنیم بازار در روز سه شنبه بالاتر از ناحیه مقاومتی خود بازگشایی شد، گفت: آنچنان که باید با ثبت یک کندل مورد اعتماد این ناحیه را رد نکرد و به اصطلاح یک شکست نامعتبر را برای شاخص کل رقم زد که اگر در روزهای اول هفته آتی نتواند با تقاضا خود را بالای محدود یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار واحد حفظ نماید احتمالاً بازار مدتی را درگیر این ناحیه باشد و گپی را هم که از روز سه شنبه شکل داده تا اولین روزهای هفته آینده پر کند.

این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: نمادهای شاخص هم وزن هم احتمالاً هم چنان در بازدهی مسیر هموار تری دارند که احتمالاً به واسطه جو بازار اندکی روزهای اول هفته را اندکی متعادل پیگیری نمایند و با پشت سر گذاشتن مدت کوتاهی دوباره به پیشتازی خود از بازار ادامه دهند.

تحلیلگر بازار سرمایه در پایان گفت: فارغ از بازار یکی از فاکتورهای تأثیرگذار و قابل توجه همین مبحث بودجه است که کم کم هم زمان به تصویب آن خواهد رسید که با توجه به موارد اخیر و تغییراتی که می‌تواند تا زمان تصویب شدن بر خود ببینید می‌تواند افق دید سرمایه گذاری در بازار سرمایه و حتی دیگر بازارها را تحت تأثیر خود قرار بدهد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها