کد خبر: ۵۲۰۳۴۶
زمان انتشار: ۰۹:۳۹     ۲۷ دی ۱۴۰۱
این روزها خبری از محسن مسلمان، مهندس و ستاره سابق پرسپولیس نیست و کسی نمی داند کجاست؟

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبر ورزشی، آخرین بار محسن مسلمان در تیم سایپا رؤیت شد و از آن به بعد دیگر مشترک مورد نظر در دسترس نیست!

نزول محسن مسلمان از ۲۸ سالگی و سنی که فوتبالی‌ها آن را اوج پختگی می‌دانند، استارت خورد. مسلمان با جدایی از پرسپولیس، به تیم سابقش یعنی ذوب‌آهن برگشت. نمایش او در ذوب‌آهن چندان دلچسب نبود و به دیگر تیم اصفهانی، یعنی سپاهان رفت. امیر قلعه‌نویی هم نتوانست مسلمان را احیا کند و سایپا، مقصد بعدی ستاره سال‌های نه‌چندان دور فوتبال ایران بود.

مسلمان و سایپا با هم به لیگ یک سقوط کردند. دیگر تیمی خواهان او نبود و مسلمان مجبور شد که در لیگ یک هم همراه این تیم بماند. نمایش او در سطح پایین‌تر هم به اندازه‌ای خوب نبود که مدیری در لیگ برتر مجاب شود مسلمان را به عنوان سهمیه لیگ یکی جذب کند.

او فقط ۱۶ سالش بود که از فاصله‌ای نسبتا دور، آن هم مقابل چندهزار هوادار و در ورزشگاه آزادی، به پرسپولیس گلی تماشایی زد. ۲ سال بعد، با ذوب‌آهن جام قهرمانی حذفی را بالای سر برد و در همان فصل نایب‌قهرمان لیگ هم شد. محسن مسلمان فقط ۲۵ سال داشت که در دربی پایتخت، به استقلال گل زد و با آن شادی گل، حسابی کری‌ خواند.

محسن فصل بعد از آن، برای اولین بار جام قهرمانی لیگ را با پرسپولیس بالای سر برد. پرسپولیس در آن فصل به جمع ۴ تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا هم رسیده بود. مسلمان و پرسپولیس، فصل دوباره قهرمان شدند. بازیکنی که همیشه لقب «مهندس» را یدک می‌کشید، در ۲۷ سالگی بهترین پاسور فصل شد و ۱۰ پاس‌گل داد. در پایان آن فصل اما، اختلافاتش با برانکو کار دستش داد و در شب قهرمانی، صحبت‌هایی شنیده شد که مشخص بود همکاری او با برانکو ادامه پیدا نخواهد کرد.

این درحالی است که رفیق صمیمی محسن مسلمان در حال حاضر ستاره پورتو و یکی از بهترین مهاجمان و بازیکنان اروپا محسوب می شود.

مهندس سابق پرسپولیس کجاست؟

هافبک سابق پرسپولیس هم از همان دست استعدادهایی بود که فراز و نشیبهای زیادی از خود نشان داد تا تا توانایی‌های ذاتی‌اش در این پست کمتر به چشم بیاید. در ذوب آهن ساخته شد و در ملوان به اوج دوران فوتبالش رسید اما وقتی با اتمام سربازی اش به اصفهان بازگشت دیگر نتوانست فروغ همیشگی را داشته باشد و چند انتخاب اشتباه او را از سطح اول پلی میکرها دور کرد. مسلمان هرچند تا حدودی توسط برانکو احیا شد اما افسوس و صد افسوس که قدر خودش را ندانست.

محسن مسلمان از آن دست بازیکنانی بود که خیلی زود در آسمان فوتبال ایران درخشید و خیلی هم زود از سطح اول آن دور شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها