کد خبر: ۵۲۰۵۳۰
زمان انتشار: ۱۴:۵۰     ۰۱ بهمن ۱۴۰۱
موضوع مدرسه فوتبال مشهد، اولین تخلف صورت گرفته در مدارس فوتبال نیست و اگر نظارت دقیق‌تری صورت نگیرد، مطمئناً آخرین آن نیز نخواهد بود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، به تازگی خبری مبنی بر «تعرض به 15 فوتبالیست نونهال در یک مدرسه فوتبال در مشهد» منتشر شده است. گفته شده والدین 15 نفر از بازیکنان این مدرسه فوتبال با مراجعه به حراست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از یک باشگاه و مربی‌نماهای آن به دلیل تعرض به فرزندان‌شان شکایت کرده‌اند و این پرونده در دادستانی نیز باز شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز اعلام کرده «موضوع به شکل جدی در دست بررسی و پیگیری است». هاشمی جواهری همچنین اشاره کرده که «تا به امروز کوتاهی‌های متعددی از هیئت فوتبال استان مشاهده شده که اگر این موضوع نیز در بررسی‌های ما مورد تأیید قرار بگیرد، مسلماً با عوامل دخیل در ماجرا برخورد قاطع و قانونی خواهد شد».  حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان نیز به حراست این وزارتخانه دستور داد تا «به موضوع رسیدگی کرده و پس از بررسی این ادعاها، در صورت صحت گزارش‌های رسیده با عامل یا عاملین این اتفاق با قاطعیت برخورد شود».

جدا از اینکه این تخلف ثابت شود یا نشود، مسئله فساد و بی‌اخلاقی در مدارس فوتبال موضوعی است که بار‌ها از آن گفته شده و همیشه اعتراض خانواده‌ها و اهالی فوتبال را به همراه داشته است. فعالیت‌های غیر‌قانونی، شهریه‌های خارج از عرف، عدم ارائه سرویس‌ و آموزش‌های اصولی و گرفتن رقم‌های نجومی برای شرکت در مسابقات و معرفی به تیم‌های بزرگ، باعث شده مدارس فوتبال امروز به یک چالش بزرگ در حوزه ورزش تبدیل شوند.

همه این تخلفات و مشکلات در کنار موضوع فساد اخلاقی که گاه و بی‌گاه در یکی از مدارس فوتبال کشور شنیده می‌شود، نشان از نبود نظارت دقیق و کافی در فعالیت این مدارس فوتبال دارد. طبق اطلاع خبرنگار تسنیم از یک منبع آگاه، مدرسه فوتبالی که در مشهد مرتکب تخلف شده، 15 سال سابقه حضور در لیگ‌های استانی را داشته، آن هم بدون اینکه مجوز رسمی داشته باشد. مطمئناً حضور در مسابقات رسمی، می‌تواند خانواده‌ها را اقناع کند که فرزندان‌شان را با خیالی‌ راحت‌ به این مدارس فوتبال بفرستند ولی آیا واقعاً در پسِ این ظاهر پر زرق و برق مجوز فعالیتی هم وجود دارد؟

موضوع مدرسه فوتبال مشهد، اولین تخلف صورت گرفته در مدارس فوتبال نیست و اگر نظارت دقیق‌تری صورت نگیرد، آخرین آن نیز نخواهد بود. این در حالی است که بازار مدارس فوتبال معمولاً در تابستان داغ می‌شود و از همین الان که زمستان است باید به فکر آن موقع و اخذ تدابیر لازم برای نظارت بیشتر بود. مدارس فوتبال و باشگاه‌هایی که در رده‌های پایه فعالیت‌ می‌کنند امروز نقش تعیین‌کننده‌ای در آینده فوتبال کشور دارند و نمی‌توان این تخلفات را به هم باشگاه‌ها و مدارس فوتبال تعمیم داد اما باید قبول کرد گوشه کارِ نظارت در فعالیت این مدارس و باشگاه‌ها لَنگ می‌زند. فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش ، ادارات کل ورزش و جوانان و هیئت‌های فوتبال باید با حضور پررنگ‌تری در اداره مدارس فوتبال و باشگاه‌های رده‌های پایه ورود کنند تا «فاجعه مدرسه فوتبال مشهد» دیگر هیچ‌وقت در کشور تکرار نشود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها