کد خبر: ۵۲۰۶۶۳
زمان انتشار: ۱۰:۰۷     ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
هواشناسی در هشدار سطح زرد اعلام‌کرد؛
سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از عصر (دوشنبه) و فعالیت آن تا روز جمعه در برخی استان‌ها از جمله بوشهر، فارس، کرمان و هرمزگان خبر داد و اعلام‌کرد: احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها و خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی با اعلام ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور توضیح‌داد: از عصر امروز (دوشنبه) بارش ها در جنوب استان‌های بوشهر، فارس و جنوب غربی هرمزگان شروع می شود.

براساس هشدار سطح زرد هواشناشی، فردا سه‌شنبه نیز در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس، روز چهارشنبه در کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، نیمه غربی استان‌های هرمزگان و کرمان، روز پنج‌شنبه در هرمزگان، نیمه غربی کرمان، جنوب استان‌های فارس و بوشهر و همچنین روز جمعه در نیمه غربی کرمان بارش خواهیم داشت.

این سامانه، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد و رخداد مه و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف را به همراه دارد که اثرات مخاطره آمیزی همچون کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، احتمال اختلال در تردد، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی و احتمال افت فشار گاز و قطعی برق در پی دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در سفرها، به همراه داشتن تجهیزات کافی در هنگام مسافرت با خودرو، تمهیدات لازم در صنعت کشاورزی برای جلوگیری از خسارت‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و مدیریت در مصرف منابع انرژی به‌ویژه گاز و برق توصیه کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها