کد خبر: ۵۲۰۷۱۱
زمان انتشار: ۰۹:۳۷     ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
رضا پهلوی از ۵ سال پیش تا به امروز برای کسب محبوبیت و مشروعیت سیاسی در بین جامعه ایرانی پروژه کمپین‌های حمایتی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، رضا پهلوی در بخشی از گفت‌وگویی که ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ با  تلویزیون من و تو انجام داد خاطر نشان کرد، «فردا هر کاری که بخواهیم انجام بدیم، بایستی یک مبنای مقبولیت و مشروعیت از داخل داشته باشد و این بایستی بیشتر بیان و در عمل دیده شود». فردای این مصاحبه تلویزیونی، کمپین اعطای وکالت نمادین به رضا پهلوی راه‌اندازی و به سوژه اصلی رسانه‌های فارسی زبان تبدیل شد.

عمده فعالیت رسانه‌های فارسی زبان در چند روز گذشته حول و محور این موضوع قرار گرفته است، این رسانه‌ها با به اشتراک گذاشتن  آمار امضا‌ء کنندگان این طومار آنلاین و یا با خبر پیوستن اپوزیسیون و یا افراد معروف به این کمپین سروصدای زیادی به راه انداخته‌اند.

اتاق خبر من و تو

اعطای وکالت به رضا پهلوی

کمپین جمع‌آوری امضاء اعطای وکالت نمادین به رضا پهلوی با میزبانی ۵۰۰ هزار نفر تا به الان ۳۴۱ هزار نفر امضاء کننده داشته است. از نظر رسانه‌های معاند این یک حمایت بی‌سابقه تلقی می‌شود، اما باتوجه به آمار میزبانی جمع‌آوری امضاء و تعداد افرادی که حامی این طومار آنلاین شده‌اند، می‌توان گفت این موضوع تنها جنبه سرگرمی برای اپوزیسیون دارد و خوراک خبری را به رسانه‌های فارسی زبان را فراهم می‌کند.

صدای آمریکا

وبگاه جهانی جمع‌آوری امضاء

کمپین وکالت به ربع پهلوی در سایت  chang.org به اشتراک گذاشته است، این وبگاه جهانی با بیش از ۴۰۰ میلیون دنبال کننده، به کاربر این توانایی را می‌دهد که دادخواست خود را  باتوجه به امضاء کنندگان بالقوه ارتقاء دهد. اما آیا آقای پهلوی یا طرفدارانش برای اولین بار که از این کارزار برای ایجاد کمپین‌های حمایتی استفاده می‌کند؟

براساس بررسی‌ها به‌عمل آمده، کمپین متعددی با عناوین مختلف جهت حمایت از رضا پهلوی در سایت chang.org ایجاد شده است. پنج سال پیش یک کمپین با عنوان «تن‌ها آلترناتیو رهایی ایران شاهزاده پهلوی» به راه افتاد، که تنها ۴۴۲ نفر حمایت کرده‌اند.

سایت چنج

افزایش کمپین‌های حمایتی

اما اکثر کمپین‌های حمایتی جهت طرفداری از ربع پهلوی با شروع ناآرامی‌ها از شهریور ۱۴۰۱ آغاز شد، که در چند روز گذشته تعداد آن افزایش یافته است. برای مثال در پنج روز گذشته کمپین‌هایی با نام «نماینده من شاهزاده رضا پهلوی با میزبانی ۷۵ هزار نفر و حمایت ۵۹ هزار نفر»، «نماینده من شاهزاده پهلوی ما خواهان براندازی جمهوری اسلامی ایران هستیم با میزبانی ۵ هزار نفر و حمایت ۳ هزار نفر»، «من وکالت می‌دهم به شاهزاده رضا پهلوی با میزبانی ۵۰۰ نفر و حمایت ۲۴۳ نفر»، «ایرانیان برای دستیابی به رهبری شاهزاده رضا پهلوی حمایت کنند با میزبانی ۱۰۰ نفر و حمایت ۷۸ نفر» در سایت chang.org ایجاد شده است.

پیشینه ربع پهلوی در گدایی اعتبار / تلاشی ۵ ساله که همچنان ادامه داردرضا پهلوی دریایت چنج

در ماه‌های گذشته هم با عناوین مختلف از جمله «درخواست فوری ایجاد شورای انقلاب به آقای رضا پهلوی و حامد اسماعیلیون با میزبانی ۱۰۰ نفر و حمایت ۴۵ نفر»، «معرفی آقای رضا پهلوی به عنوان نماینده ایران در دوران انقلاب و گذار با میزبانی ۲ هزار و پانصد نفر و حمایت ۲ هزار نفر»، «انقلاب ایران ۱۴۰۱ با میزبانی ۷ هزار و پانصد نفر و حمایت ۵ هزار نفر» تشکیل شده است.

پهلوی و حامد اسماعیلیون

کارزاری برای کمپین‌ها بی‌ثمر

راه‌اندازی کمپین برای جمع‌آوری امضاء جهت حمایت از رضا پهلوی برای اعطای وکالت نمادین به رضا پهلوی که در چند روز گذشته توسط رسانه‌های معاند سروصدا کرده منتهی نمی‌شود. براساس مطالب فوق کمپین‌های متعددی در بازه‌های زمانی مختلف به‌ویژه سه ماه گذشته راه‌اندازی شده است، که هیچ کدام از آنان مثمرثمر و نتیجه بخش نبوده است.

وکالت های ظاهری به پهلوی

ربع پهلوی پس از بی‌ثمر بودن کمپین‌های متعدد قبلی، این بار با عنوان جدید و کمک رسانه‌های معاند خواستار جمع‌آوری امضاء‌های حمایتی شده، هرچند رسانه‌ها این موضوع را مهم جلوه داده‌اند و حمایت از آن را بی‌سابقه تلقی کرده‌اند. اما براساس تعداد نفر در نظر گرفته به‌عنوان میزبان و امضاء کنندگان  طومار آنلاین در این کارزار هم به مانند نسخه‌های قبلی با شکست مواجه شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها