کد خبر: ۵۲۰۸۳۹
زمان انتشار: ۱۳:۴۱     ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
وزیر کشور با اظهار تاسف از وقوع حادثه سفارت جمهوری آذربایجان در تهران گفت: انگیزه عامل حادثه حمله یک فرد به سفارت باکو در تهران یک مسئله شخصی بود.

به گزارش پایگاه 598، احمد وحیدی روز شنبه در حاشیه دومین شورای معاونین، مدیران ستادی استانداری و فرمانداران و بخشداران استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس گزارش‌هایی که تاکنون به دست ما رسیده و اعترافات فرد ضارب، این اتفاق کاملا یک حادثه شخصی بوده و باید در این ردیف نیز رسیدگی شود.

وزیر کشور در ادامه با ابراز تاسف از وقوع این حادثه، به خانواده تبعه جمهوری آذربایجان که در این حادثه جان خود را از دست داد، تسلیت گفت.

پیگیری ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان‌های تهران

وزیر کشور در ادامه به مباحث مطرح شده در شورای معاونان، فرمانداران و بخشداران استان تهران اظهار داشت: برای شهرستان های بزرگ تهران مباحث متعددی مطرح است که در این جلسه مطرح شد که یکی آنها ساخت و ساز غیر مجاز بود.

وحیدی با تاکید بر اینکه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران در این جلسه مطرح و مورد تاکید قرار گرفت، افزود: در این نشست درخواست هایی مطرح شد که بتوان با این پدیده بهتر برخورد کرد؛ در این زینه نیاز به اختیارات بیشتر و حضور بهتر دیگر دستگاهها نیز نیاز است که باید دنبال شود.

اتباعی که در سرشماری شرکت نکردند، غیرمجاز هستند

وزیر کشور همچنین درباره وضعیت اتباع خارجی در این استان نیز با یادآوری اینکه برخی از این افراد فاقد مجوز هستند، گفت: افراد بدون مجوز که در طرح سرشماری وزارت کشور شرکت نکردند از نظر ما حضورشان غیر مجاز تلقی می شود و به کارگیری آنان تا زمانی که بدون برگه شناسایی هستند، غیر مجاز است و نباید اتفاق بیفتد.

وحیدی اظهار داشت: مسئولیت ساماندهی این اتباع با نهادهای مربوطه است و اگر با چنین مواردی مواجه شدند این اتباع طرد می‌شوند و کارفرمایان نیز در این زمینه باید از افراد دارای کارت شناسایی استفاده کنند.

پیگیری افزایش سهمیه آرد استان تهران

وزیر کشور ادامه داد: از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه، صفوف طولانی مردم برای نان بود که باید با افزایش سهمیه آرد آن را حل و فصل کرد و نظارت بیشتر داشت تا آردهای تحویلی در مسیر تعیین شده خود استفاده شود.

وحیدی در خصوص جمعیت مهاجر به استان تهران نیز با تاکید بر اینکه حجم مهاجرت به تهران یک مسئله جدی است که باید برای آن برنامه جامعی پیش بینی شود، سیاست اصلی برای مقابله با آن را مهاجرت معکوس و توجه به روستاها و شهرهای کوچک دانست.

وزیر کشور ادامه داد: برخی مواقع شهرک های اقماری بناست بخشی از جمعیت را در خود جای دهند در هر حال مسئله‌ای که مهم است اینکه ممکن است با ظرفیت های زیستی استان تهران این حجم از مهاجرت خوانش ندارد.

 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها