کد خبر: ۵۲۰۹۱۷
زمان انتشار: ۰۹:۳۳     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
قهرمان وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی آزاد آسیا در پاسخ به کری‌خوانی ستاره کشتی روس‌ها گفت: امیدوارم در بلگراد بتوانم با قهرمان جام یاریگین سرشاخ شوم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایرنا، احمد عثمان‌اف آزادکار وزن ۷۹ کیلوگرم روسیه پس از کسب مدال طلای جام بین‌المللی یاریگین اعلام کرد که دوست دارد در مسابقات جهانی علی سوادکوهی را به چالش بکشد. او گفت: سوادکوهی در یک‌سال گذشته نامدارانی مانند زائوربک سیداکوف و جردن باروز را شکست داده؛ می‌خواهم قدرت وی را به چالش بکشم.

غول‌کش کشتی ایران در فینال مسابقات لیگ برتر موفق شد سیداکوف دارنده مدال طلای المپیک توکیو را شکست دهد. سوادکوهی عضو تیم بانک شهر بود و نابغه کشتی روس‌ها با دوبنده تیم پتروبلیش تاکستان به روی تشک آمد. سوادکوهی همچنین در جام جهانی کشتی آزاد آمریکا به نخستین ایرانی تبدیل شد که جردن باروز نامدار را شکست داد.

علی سوادکوهی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به کری‌خوانی قهرمان روس اظهار کرد: خیلی دوست دارم با احمد عثمان‌اُف در مسابقات جهانی کشتی یگیرم. البته من و هم عثمان‌اُف باید جواز حضور در رقابت‌های جهانی را کسب کنیم. کشتی روسیه تحریم و تاکنون خبری از رفع این تحریم منتشر نشده است. من نیز باید از مراحل مختلف چرخه انتخابی تیم ملی عبور کنم تا به جهانی ۲۰۲۳ بلگراد برسم. در صورت حضور من و عثمان‌اُف می‌توانیم یک رقابت جذاب را در بلگراد به نمایش بگذاریم.

دارنده مدال طلای کشتی قهرمانی آسیا با اشاره به حضور خود در تورنمنت رنکینگ‌دار زاگرب گفت: با صلاحدید کادر فنی به کرواسی می‌روم. یک مصدومیت جزیی از ناحیه مچ پا و دنده دارم که موجب شده از شرایط آرمانی کمی دور باشم. البته در زاگرب تلاش خواهم کرد تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنم. دوست داشتم در مسابقات جام یاریگین حضور داشته باشم اما تداخل آن با رقابت‌های کرواسی موجب شد تا نتوانم به کراسنویارسک سفر کنم.

دارنده مدال طلای بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با اشاره به حضور خود در مسابقات کشتی باشگاه‌های جهان گفت: عضو تیم بانک شهر هستم و در صورت صلاحدید سرمربی به روی تشک خواهم رفت و تمام تلاشم را برای موفقیت این تیم به کار خواهم گرفت.

تورنمنت رنکینگ‌دار کرواسی روزهای ۱۲ تا ۱۶ بهمن ماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار می‌شود. تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان در این پیکارها شامل رضا اطری، یونس امامی، علی سوادکوهی، حسن یزدانی، امیرعلی آذرپیرا و امیرحسین زارع است.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام ایوان یاریگین نیز روزهای ۶ تا ۸ بهمن ماه در شهر کراسنویارسک روسیه برگزار شد. تیم منتخب کشتی ایران با ۱۰ آزادکار راهی این رقابت‌ها شده بود که حاصل رقابت آنان تنها تک مدال برنز مصطفی طغانی بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها