‏تَرْمِيهِمْ بِحِجَارَةٍ مِنْ سِجِّيلٍ *** بر آنان سنگ‌هایی از نوع سنگ گِل می‌افكندند...

      

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۲۰۹۲۳
زمان انتشار: ۰۹:۴۸     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای قطری خود بر توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی در بخش‌های دولتی و خصوصی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر طی دیدار خود در تهران  در خصوص مسائل دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در این  دیدار برگزاری جام جهانی فوتبال 2022 را به دولت قطر تبریک گفت و از میزبانی تیم ملی کشورمان تشکر کرد.

امیرعبداللهیان همچنین توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی در بخش‌های دولتی و خصوصی و نیز رفع برخی موانع احتمالی و ضرورت سرعت بخشیدن به توسعه هرچه بیشتر مناسبات را مورد تاکید قرار داد.  

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: ایران همواره از گفت‌وگوی منطقه‌ای استقبال کرده و ما مذاکره و مسئولیت پذیری را مقدمات ضروری برای رسیدن به همکاری‌ قوی و پایدار بین همه کشورهای منطقه می‌دانیم.

امیرعبداللهیان، موج بی سابقه‌ اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، قدس شریف و اردوگاه جنین که باعث شهادت جمعی از مردم فلسطین شده است را  برای همه کشورهای اسلامی و وجدان های بیدار تأسف آور خواند. 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در این دیدار،  اهانت‌های صورت گرفته در برخی کشورهای اروپایی به ساحت قرآن کریم را قویا محکوم کرد. 

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تاکید بر اراده رهبران دو کشور در خصوص همکاری‌های فیمابین بعنوان عاملی جهت پیشبرد روابط، ضمن تمجید از مناسبات خوب دو کشور بر ضرورت گسترش و توسعه روابط اقتصادی و تجاری فیمابین تأکید کرد.

برخی موضوعات اقتصادی در حوزه همکاری های فیمابین، پاره ای موارد در حوزه کنسولی،  و همچنین موضوعات مهم منطقه و تحولات اوکراین، فلسطین و‌ افغانستان و مذاکره برای لغو‌تحریم‌ها از دیگر موارد مورد گفتگو و تبادل نظر وزرای امور خاجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این دیدار بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها