کد خبر: ۵۲۱۵۱۳
زمان انتشار: ۱۰:۵۷     ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
مقامات ترکیه می‌گویند که به دلیل حجم بسیار وسیع خرابی‌ها در شهر «نورداگی» این شهر به طور کامل تخریب و از نو ساخته خواهد شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، به گفته فرماندار منطقه «غازی عینتاپ» شهر «نورداگی» قرار است به دلیل حجم بالای خرابی‌ها، به طور کامل تخریب و از نو ساخته شود.

به نوشته اسپوتنیک، «عثمان بیلگین» در این باره به شبکه «ان.تی وی» ترکیه گفت که امدادگران در شهر نورداگی دیگر برای زنده یافتن کسی تلاش نمی‌کنند، بلکه اکنون تلاش‌ها برای از زیر آوار کشیدن کشته شدگان است.

او افزود: «یک فاجعه پیش روی ماست. بیشتر ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها تخریب شده است. با وزیر شهرسازی تصمیم گرفتیم که بعد از آواربرداری شهر را به طور کامل تخریب و از ابتدا به طور کامل بازسازی کنیم».

فرماندار غازی عینتاپ همچنین گفت که تنها در یک خانه ۱۵۰ جسد از زیر آوار بیرون کشیده شده است.

در این راستا «فؤاد اُکتای» معاون ریاست‌جمهوری ترکیه بامداد سه‌شنبه با حضور مقابل دوربین رسانه‌ها، به ارائه توضیحات و آماری از خسارات و تلفات زلزله شدید هفته قبل در جنوب این کشور پرداخت و گفت که زلزله در استان قهرمان‌مرعش که به ۹ استان دیگر هم آسیب رساند، ۴۱۷۹۱ ساختمان را تخریب کرده است.

اتحادیه «تجارت و شرکت‌های ترکیه» نیز روز گذشته در گزارشی اعلام کرد که دولت ترکیه به ۷۰.۸ میلیارد دلار برای تعمیر هزاران خانه نیاز دارد و زلزله اخیر در مجموع ۸۴ میلیارد دلار به اقتصاد ترکیه خسارت وارد کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها