کد خبر: ۵۲۲۱۳۸
زمان انتشار: ۱۰:۳۱     ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
روزنامه زنجیره‌ای هم میهن پیگیری بستن PMD را غیرواقع‌بینانه و فراتر از محدوده برجام می‌داند درحالی‌که مدعیان اصلاحات گفته بودند PMD بسته شده است.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از کیهان، روزنامه هم میهن در مطلبی نوشت: «شش قدرت جهانی امضاکننده برجام در ماه اوت 2022 به توافق بسیار نزدیک شده بودند، اما نمایندگان ایران، درخواست‌هایی غیرواقع‌بینانه و فراتر از محدوده برجام را پیش کشیدند و گفت‌وگوها متوقف شد. آنها گفتند که ایران تنها در صورتی توافق را امضا می‌کند که آژانس هسته‌ای، پرونده تحقیق درباره آثار اورانیوم را که در سایت‌های اعلام‌نشده ایران یافته شده بود، ببندد و هرگز هم دوباره درباره فعالیت‌های گذشته هسته‌ای ایران، تحقیق نکند.»
 
در این مطلب آمده است: «آمریکایی‌ها در مواجهه با اتفاقات 6 ماه اخیر ایران جبهه‌گیری کمتر خصمانه‌ای داشته، به دلیل آنکه تمام پنجره‌های مذاکره با ایران بسته نشود.»
 
روزنامه مدعی اصلاحات از پیگیری بستن پرونده ادعای غرب درباره انحراف فعالیت هسته‌ای ایران از حالت صلح‌آمیز (PMD) خبر می‌دهد و آن را غیرواقع‌بینانه و فراتر از محدوده برجام می‌داند درحالی‌که این طیف در دولت روحانی با بوق و کرنا گفته بود PMD بسته شده است.
 
ظریف، وزیر امور خارجه سابق در مورد برخی دغدغه‌های مطرح مبنی بر اینکه علی‌رغم بسته شدن قریب‌الوقوع پرونده پی‌ام‌دی، ممکن است «نوع» بسته شدن این پرونده در شورای حکام به گونه‌ای انجام شود که با وجود پاسخ‌های مستدل ایران، نهایتا اتهامی نیز متوجه ایران شود و به نام آن ثبت شود، گفته بود: «خیلی صریح در گزارش آژانس و مهم‌ترین نکته آن، آمده که ایران هیچ موادی را به سمت فعالیت‌های هسته‌ای تسلیحاتی منحرف نکرده است. (پیش‌نویس) قطعنامه هم موضوع را می‌بندد.»
 
وی افزوده بود: «حالا برخی از دوستانی که به قول آنهایی که رساله توضیح المسائل می‌خوانند تبدیل شده‌اند به کثیرالشک، به شکشان دیگر نباید اعتماد کنند. من نمی‌دانم که این دوستان دنبال چه چیزی می‌گردند. اعلام شده که شورای حکام موضوع را می‌بندد و قطعنامه‌های قبلی هم پایان بخشیده می‌شوند.(Terminate)این‌جا این نوع تحلیل به مثابه شک بین رکعت سوم نماز اول و رکعت ششم نماز دوم است.» (!)
 
مطلب دیگر هم اینکه، روزنامه زنجیره‌ای هم میهن با تطهیر آمریکا در حمایت علنی از اغتشاشات، بیش از گذشته فریاد زده که یکی از ارکان و اجزاء شبکه تأمین منافع آمریکا در ایران است و بایسته پیگرد فوری امنیتی و قضایی. باید بررسی و پیگیری شود که میان گردانندگان این روزنامه و رژیم مافیایی آمریکا اتصال و پیوندی وجود دارد که این‌گونه به نوکری آن مشغول هستند یا اینکه بی‌جیره و مواجب پیشخدمت آمریکا و در خدمت اهداف نامشروع آن شده‌اند؟ چه اینکه، «الف. م» خبرنگار این روزنامه به همراه «ن. ح» خبرنگار شرق در دوره‌های «جنگ ترکیبی و براندازی نرم» سرویس جاسوسی آمریکا شرکت کرده و آموزش دیده بودند، هر نفر «نقش منابع اولیه خبر‌‌‌سازی برای رسانه‌های بیگانه» را در اغتشاشات ایفا کردند و هر دو در بازداشت به سر می‌برند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۳
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها