کد خبر: ۵۲۳۰۵۹
زمان انتشار: ۱۵:۲۰     ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
شاخص بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 10 هزار و 430 واحد همراه شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در روند نوسانی قرار گرفت، اما از میانه بازار روند رو به رشد پیدا کرد، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 10 هزار و 430 واحد نسبت به روز قبل به رقم 2 میلیون و 29 هزار و 191 واحد رسید.

همچنین شاخص هم‌وزن با افزایش 5 هزار و 763 واحد به رقم 598 هزار و 259 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران بیش از 7 میلیون و509 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 12.4 میلیرد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب بیش از یک‌میلیون معامله و به ارزش 8 هزار و 447 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند اما میزان افزایش شاخص‌ها کمتر از یک درصد بود. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی 52 صدم درصد رشد کردند. این دو شاخص با معیار هم‌وزن 97 صدم درصد افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور 47 صدم درصد افزایش یافت. شاخص بازار اول بورس 34 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 73 صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پالایش نفت اصفهان، کشتیرانی جمهوری اسلامی، مخابرات و پتروشیمی بوعلی و پالایش نفت تهران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نماد سرمایه‌گذاری غدیر بیشترین اثر کاهشی در این شاخص را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل بورس امروز با 260 واحد افزایش به رقم 24 هزار و 764 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 360 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس 421 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 8.5 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 421 هزار فقره معامله و به ارزش 39 هزار و 471 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، جهان فولاد سیرجان، پویا زرکان آق دره، پتروشیمی زاگرس، صبا تأمین و بانک دی به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته و فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهش در شاص فرابور سرا از خود به جای گذاشته است.

با توجه به شعار سال، یکی از زمینه‌های رشد تولید رونق بازار سرمایه و ح مایت از تولید در قالب تأمین مالی از بازار سرمایه است و دولت باید از بازار سرمایه حمایت جدی کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها