کد خبر: ۵۲۳۲۱۹
زمان انتشار: ۱۰:۵۶     ۱۵ فروردين ۱۴۰۲
وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد فهرستی از «داروهای ضروری» در دست تهیه است تا این کشور همانند چند ماه قبل مانند سایر کشورهای اروپایی با کمبود دارو مواجه نشود.

به گزارش پایگاه 598، فرانسوآ برون ( François Braun) وزیر بهداشت فرانسه دیشب در گفت‌وگو با شبکه خبری «ب. اف. ام» در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات دولتی برای تکرار نشدن مشکل زمستان و کمبود دارو، گفت: دولت برنامه مهمی برای این منظور دارد از جمله تهیه فهرست داروهای ضروری برای مقابله با مشکلات عرضه آنها.

وی با اشاره به اینکه آمریکا ۱۳۴ مورد داروی ضروری را مشخص کرده است، گفت: فهرست ما برای این داروها که گفته می‌شود تامین آن شرایط بحرانی دارد ماه آینده تهیه می‌شود.

به گفته وزیر بهداشت فرانسه، پس از تهیه این فهرست، بر روند تولید این داروهای ضروری و تامین اقلام لازم از ماده موثره تا بطری و بسته‌بندی نظارت دقیق خواهد شد تا همیشه در دسترس باشند.

برون «کمبود قطعی» دارو در فرانسه را حتی اگر مشکلاتی در تهیه برخی اقلام وجود داشته باشد، رد کرد و افزود: برای جلوگیری از تکرار کمبود داروهایی چون آموکسی سیلین و پاراستامول که در زمستان گذشته رخ داد، از برنامه‌هایی چون آزادی انبار کردن دارو و تهیه طرحی برای استفاده از داروهای جایگزین در صورت بروز کمبود پیش‌بینی نشده و همچنین حفظ ذخایر داروهای ضروری خبر داد.

وی با اشاره به طرح امانوئل مکرون رئیس جمهوری برای کاهش وابستگی دارویی فرانسه به سایر کشورها تا سال ۲۰۳۰ میلادی، بر سرعت بخشیدن به این طرح تاکید و اعلام کرد: در نظر است تولید ماده موثره دارو به فرانسه و اتحادیه اروپا باز گردد.

فرانسه مانند بسیاری از کشورهای اروپایی در زمستان گذشته با کمبود دارو مواجه شد. دلیل این امر در فوریه ۲۰۲۳ (بهمن ۱۴۰۱) افزایش ابتلا به کووید۱۹، سرماخوردگی و برونشویولیت در کنار مشکلات تامین مواد اولیه به دلیل جنگ اوکراین و نیز افزایش تقاضا اعلام شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها