کد خبر: ۵۲۳۳۸۹
زمان انتشار: ۱۲:۴۱     ۱۹ فروردين ۱۴۰۲
اف‌. بی‌.آی برای تسهیل در جذب روس‌ها و جمع‌آوری اطلاعات رو به شبکه‌های اجتماعی آورده است.

به گزارش پایگاه 598، شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد: در یک ویدئو منتشر شده در فیس بوک و توئیتر صحنه‌هایی از واشنگتن و سفارت روسیه نشان داده شده درحالیکه یک شخص به زبان روسی به مخاطبان می‌گوید که در صورت ارائه اطلاعات به آمریکا، اف‌بی‌آی می‌تواند آینده آنها را تغییر دهد.

این شخص در این ویدئو می‌گوید که اف‌بی‌آی به دنبال جاسوس‌ها، بیگانگان و هر کسی است که اطلاعاتی در مورد مقابله با کرملین دارد.

"آلن کولر" از بخش ضداطلاعات اف‌بی‌آی به زبان انگلیسی مستقیم رو به دوربین می‌گوید: آیا می‌خواهید آینده خود را تغییر دهید؟ اف‌بی‌آی برای شما ارزش قائل است. اف‌بی‌آی به شمال کمک می‌کند اما تنها شما قدرت برداشتن اولین قدم را دارید.

به نوشته فاکس نیوز، به نظر می‌رسد که اف‌بی‌آی برنامه شبکه اجتماعی خود را در ماه فوریه آغاز کرده باشد تا روس‌ها را متقاعد سازد پس از یک سال جنگ با اوکراین، از کرملین و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روی گردانند.

«دن هافمن» افسر سابق سازمان سیا مستقر در مسکو به فاکس نیوز گفت که پیام شبکه اجتماعی هوشمندانه و دقیق بود و ممکن است به اف‌بی‌آی و کشور برای چیره شدن بر روسیه کمک کند.

اما ربکا کوفلر، افسر سابق آژانس اطلاعات دفاعی برای دکترین و استراتژی روسیه به فاکس نیوز گفت که این ویدیو ناقص است و تفسیر راوی اصلا منطقی نبوده است و اعتبار پلیس فدرال آمریکا را تضعیف می‌کند.

کوفلر همچنین این سوال را مطرح کرد که چگونه پلیس فدرال می‌تواند منابع مورد نیاز خود را برای بررسی مناسب همه تماس‌گیرندگان اختصاص دهد.

وی تشریح کرد: اف‌بی‌آی به چند دلیل در حال عملیاتی کردن این روش است. اول، به خدمت گرفتن روس‌ها به شدت سخت است. روسیه یک محیط سخت دارد زیرا سرویس‌های ضد اطلاعاتی آن یکی از موثرترین در جهان هستند.

این افسر سابق اطلاعاتی ادامه داد: اف‌بی‌آی در حال واکنش به دنیای مدرن است در زمانیکه طیف جوان مدام در شبکه‌های اجتماعی هستند. این آژانس در تلاش برای تعیین یک سرمایه گسترده و جذب نامزدهای توانمندتر بمنظور جاسوسی برای آمریکا است.

کوفلر افزود: برای آنها آرزوی موفقیت دارم، اما سطح اعتماد من به موفقیت این برنامه تقریباً صفر است.

دفتر میدانی اف‌بی‌آی در واشنگتن، هر کسی را که اطلاعات محرمانه مرتبط با امور دفاعی روسیه دارد، تشویق کرده است که به این آژانس مراجعه کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها