کد خبر: ۵۲۳۷۹۳
زمان انتشار: ۱۰:۰۵     ۲۸ فروردين ۱۴۰۲
با توجه به اظهارات رئیس فراکسیون ورزش مجلس و مهدی تاج، حذف استقلال از آسیا قطعی شده و 31 خرداد اعلام می‌شود.

به گزارش پایگاه 598، بعد از پایان مهلت بارگذاری مدارک تعیین تکلیف باشگاه استقلال با طلبکاران خارجی و داخلی خود از جمله مطالبات آندره‌آ استراماچونی در روز 11 فروردین‌ ماه، رسانه‌ها از حذف رسمی استقلال از لیگ قهرمانان آسیا خبر دادند. موضوعی که با توجه به فرجه مشخص شده برای تکمیل مدارک کاملا بدیهی بود.

با گذشت زمان و پیش رفتن ماجراهای مربوط به باشگاه استقلال اما مسئولان این باشگاه اظهار نظرهایی داشتند که حذف استقلال از آسیا هنوز قطعی نشده و فرصت‌هایی وجود دارد. مدیران استقلال در تلاش بودند تا کنفدراسیون فوتبال آسیا را متقاعد کنند که بدهی به خاطر برخی مشکلات تحریمی پرداخت نشده اما از ابتدا هم مشخص بود که چنین توجیهی مورد قبول AfC قرار نخواهد گرفت.

برای پیگیری اتفاقات مربوط به استقلال و پرسپولیس امروز جلسه‌ای در مجلس با حضور مهدی تاج، حجت کریمی و رضا درویش برگزار شد. مهم‌ترین موضوع این جلسه به حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا اختصاص داشت و بعد از بررسی‌های صورت گرفته، محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس در مصاحبه‌ای آب پاکی را روی دست هواداران و همچنین مسئولان باشگاه استقلال ریخت.

حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا تایید شد/ نماینده مجلس آب پاکی را روی دست هواداران ریخت

فروردین در این خصوص گفت:‌ «در بحث حضور استقلال در آسیا آن‌طور که دوستان اشاره می‌کردند امیدهایی هست، باید بگویم طبق توضیحات ایشان امسال دیگر امیدی نیست. امیدواریم برای آینده بررسی دقیق‌تری شود و مکانیزم مشخصی ایجاد شود تا شاهد این داستان‌ها نباشیم.»

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم در پایان جلسه امروز صحبت‌های فروردین را به شکل دیگری تایید کرد: «استقلال به زعم من مشکلاتش پیچیده است؛ آن تاریخ 31 خرداد که می‌گویند تاریخی است که حذف را اعلام می‌کنند. زمان اعلام آن زمان است. البته من این اتفاقات را متوجه کسی نمی‌دانم؛ کار بسیار خوبی که آقای کریمی و دیگران می‌کنند جلوی ضررهای بیشتر را می‌گیرند.»

حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا تایید شد/ نماینده مجلس آب پاکی را روی دست هواداران ریخت

حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال نیز صحبت‌هایی انجام داد. او اگرچه باز هم خبر رسمی حذف استقلال از لیگ قهرمانان را نداد اما بسیار ناامید صحبت کرد: «از نمایندگان مجلس بابت برگزاری این جلسه تشکر می‌کنم. بیشتر هم به خاطر قضیه استقلال و نگرانی هواداران بود. یک‌سری کارهایی که باید انجام می‌شد،‌ انجام نشده و زمان خورده و این اتفاق افتاده و تا الان طول کشید. بیشتر آن بدهی‌ها از چندین سال قبل است. الان هم بررسی می‌کنیم. بارگذاری‌ها را انجام می‌دهیم و هر اتفاقی بیفتد، اعلام می‌کنیم.»

با این تفاسیر مسئولان دخیل در ماجرای دریافت مجوز حرفه‌ای حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا 2024 را امری محال می‌دانند و بسیار بعید است کنفدراسیون فوتبال آسیا بر اساس ادعاهای مسئولان باشگاه بخواهد تصمیمی بگیرد که با استانداردهای خود تطبیق ندارد.

منبع: ورزش سه

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها