کد خبر: ۵۲۴۲۹۷
زمان انتشار: ۱۰:۰۰     ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
۶۵ تبعه ایرانی مقیم سودان بامداد امروز وارد کشور شدند.

به گزارش پایگاه 598، پس از ناآرامی‌ها و درگیری‌های اخیر در سودان تعدادی از کشورها اقدام به بازگرداندن اتباع خود از این کشور کردند. جمهوری اسلامی ایران نیز از همان ابتدای شروع ناآرامی‌ها برای خارج کردن اتباع خود از سودان اقدامات و هماهنگی‌هایی را انجام داد.‌

دیروز (شنبه) نهم اردیبهشت ماه ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه درباره خروج و انتقال اتباع ایرانی از سودان گفت: از ابتدای بروز ناآرامی‌ها در سودان، وزارت امور خارجه موضوع خارج کردن ۶۵ تبعه ایرانی ساکن در این کشور را با جدیت در دستورکار قرار داد و پس از انجام هماهنگی‌های لازم، انتقال امن اتباع ایرانی از خارطوم به پورت سودان و سپس خروج و اعزام آن‌ها به بندر جده صورت گرفت.

وی همچنین گفت که ترتیبات لازم برای انتقال این گروه از هموطنان از عربستان به ایران نیز فراهم شده و در این باره از همکاری موثر عربستان و مساعدت دولت سودان در این خصوص تقدیر و تشکر کرد.

در همین خصوص روابط عمومی وزارت امور خارجه امروز در اطلاعیه‌ای از بازگشت ۶۵ تبعه ایرانی به کشور خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: آخرین مرحله انتقال ۶۵ هم میهن مقیم سودان، که در پی بروز بحران در آن کشور طی هماهنگی‌های ویژه و اقدامات وزارت امور خارجه ابتدا از خارطوم به پورت سودان و سپس به جده و نهایتا با انجام پرواز اختصاصی به ایران بازگشتند، بامداد امروز (یکشنبه) دهم اردیبهشت با موفقیت به سرانجام رسید و این افراد در سلامت کامل وارد کشور شدند.

براساس اعلام وزارت امور خارجه، هیأتی متشکل از مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه به‌همراه رئیس اداره سیاسی و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در فرودگاه امام خمینی از هموطنان استقبال کردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها