کد خبر: ۵۲۴۶۶۵
زمان انتشار: ۱۶:۰۴     ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۲
استاندار البرز خبر داد؛
استاندار البرز با اشاره به خودکفایی ایران در تولید واکسن تب برفکی گفت: واحدهای دانش بنیان در البرز پویا و پرظرفیت هستند و با تمام توان از روند راه اندازی و توسعه آنها حمایت می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از مهر، مجتبی عبداللهی ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین خط تولید واکسن تب برفکی با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نظرآباد از فعالیت این واحد با ظرفیت ۴۰ میلیون دز در سال خبر داد.

وی ادامه داد: محققان جوان کشورمان در این شرکت موفق به کسب دانش و تولید واکسن تب برفکی شده‌اند.

عبداللهی گفت: این سایت تولیدی با سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال راه اندازی شده که از این میزان ۳۰ درصد توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق توسعه فناوری‌های نوین و بانک صادرات و ۷۰ درصد توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری صورت گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت و پویایی شرکت‌های دانش بنیان در استان، افزود: با تمام توان از راه اندازی و توسعه واحدهای دانش بنیان حمایت می‌کنیم و در چارچوب اختیارات خود موانع آنها را رفع می‌کنیم.

لازم به ذکر است که با تولید واکسن تب برفکی دراین سایت سالانه ۶۰ میلیون دلار از خروج ارز جلوگیری می‌شود، با برنامه ریزی های انجام شده علاوه بر تأمین نیاز داخل، قابلیت ارز آوری سالانه ۲۰ میلیون دلار برای کشور را خواهد داشت.

همچنین به منظور اجرای پروژه سایت تولید تب برفکی، ۳۸ شرکت تولید کننده محصولات مرتبط با ساخت اتاق تمیز طی دو سال گذشته به صورت غیر مستقیم اشغال زایی به همراه داشته و با بهره برداری کامل این خط تولیدی، اشتغال زایی بالغ بر ۸۰ نفر نیروی متخصص فارغ التحصیلان مرتبط با حوزه بیوتکنولوژی ایجاد خواهد شد.

واکسن تب برفکی در دام‌های سبک و سنگین مورد استفاده می‌گیرد که نیاز کشور به این واکسن ۵۰ میلیون دوز در سال است که پیش از راه اندازی این سایت ۲۰ میلیون دوز واکسن به کشور وارد می‌شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها