کد خبر: ۵۲۴۹۰۳
زمان انتشار: ۱۱:۳۷     ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
سرنوشت لیگ حالا دست خود سرخ‌هاست و آنها در کلیدی‌ترین مقطع از فصل صدرنشین شده‌اند و با دست خود می‌توانند فرجام نهایی یک فصل دشوار را رقم بزنند.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایران ورزشی، برای پرسپولیس همه چیز ناگهان تغییر کرد. تیمی که در تمام روزهای نیم فصل دوم از صدر دور افتاده بود و سینه خیز لیگ را جلو می‌آمد. تیمی که بعد از، از دست دادن مهاجم اصلی و هلندی‌اش دیگر قد راست نکرد و آرام آرام مضمحل شد و ناگهان در نیم‌فصل دوم به زمین سفت رسید.

نتیجه این اضمحلال قطره چکانی از دست رفتن صدر جدول بود. سرخ‌ها در بدترین موقعیت و شرایط سال را به پایان بردند؛ تیمی که در بازی 6 امتیازی با سپاهان در تهران شکست خورد تا سال کهنه را با یک تراژدی مطلق به پایان برسد.

باخت برابر رقیب دیرینه و شکست 6 امتیازی علاوه بر منکوب شدن در جنگ کری به معنای به‌وجود آمدن یک شکاف عمیق تا صدر بود که با توجه به شرایط رقبا بویژه استقلال آماده جبران کردن آن دشوار و حتی غیرممکن به نظر می‌رسید؛ آنچه سبب شد تا نگاه‌های تلخ اندیشانه یحیی و تیمش را سلاخی کنند. در حالی که داستان به پایان نرسیده بود.

سال جدید اما قصه عوض شد. پرسپولیس با توپ پر شروع و با بردهای پی در پی شرایط را تغییر داد. برد در دربی برابر رقیب دیرینه همان جایزه‌ای بود که یحیی و تیمش می‌خواستند. اتفاقی که نه تنها بازیگری با رقیب دیرینه آماده را به سود آنها رقم زد، بلکه بردی 6 امتیازی بود که آب رفته را به جوی بازگرداند و یکی از رقبای اصلی در کورس را کنار زد و آنها را به یک قدمی صدر رساند.

جایزه‌ای که این هفته با توقف سپاهان صدرنشین در خانه و برد پرسپولیس کامل شد تا مدعی اصلی قهرمانی دوباره به جایگاه قبلی بازگردد؛ جایگاهی که یک نیم‌فصل تمام در تیول آنها بود و بعد از فصل سخت و دشوار سال گذشته و واگذار کردن قهرمانی پس از 5 فصل به رقیب دیرینه، برای بازپس گرفتن آن در فصل جاری نقشه‌های فراوانی دارند.

حالا سرنوشت دست خود سرخ‌هاست. آنها در کلیدی‌ترین مقطع از فصل صدرنشین شده‌اند و با دست خود می‌توانند فرجام نهایی یک فصل دشوار را رقم بزنند. آرامش و تمرکز و البته خواستن برای بردن مهم‌ترین المان‌هایی هستند که پرسپولیس را به هدف خود می‌رسانند. هر اتفاقی ولو کوچک و بیهوده و پیش پاافتاده می‌تواند آنها را از این هدف دور کند. نظیر آنچه در هفته جاری بر سر مناقشه میزبانی بازی با پیکان رخ داد و تا ساعاتی پیش از بازی نیز ادامه داشت.

جنجال بر سر میزبانی بازی و بیانیه‌های مسلسل‌وار رقبا و حریف آنها را در یک شرایط متشنج به زمین فرستاد. آنچه سبب شد تا پرسپولیس برابر پیکان یک روز زجرآور و سخت را تجربه کند و 80 دقیقه تمام در عطش گل بسوزد و دست آخر اشتباه مدافع حریف و یک پنالتی مشکوک به داد آنها رسید.

برای پرسپولیس در این روزهای حساس و سخت، آرامش و تمرکز از نان شب واجب‌تر است. چه آنکه یک لغزش کوچک می‌تواند تمام آرزوها را بر باد دهد. بویژه اینکه سپاهان پرستاره و زخمی در کمین است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها