کد خبر: ۵۲۵۴۱۱
زمان انتشار: ۱۴:۴۳     ۰۱ خرداد ۱۴۰۲
گزارش روزانه بورس ۱ خرداد؛
بازار سرمایه با پیشتازی گروه بانکی به واسطه ی گزارشات مطلوب این گروه، اولین روز خرداد را با صعودی ۱۶ هزار واحدی به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از تسنیم، بازار سهام سومین روز کاری هفته را با توجه به گزارشات مطلوب شرکت‌ها، خصوصا گزارش برخی از سهام گروه بانکی مثبت آغاز کرد و در ادامه رفته رفته جو مثبت تری را تجربه کرد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 16 هزار واحدی به 2 میلیون و 318 هزار واحد رسید و به این ترتیب نتوانست خود را در کانال 2 میلیون و 300 هزار واحدی تثبیت کند. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی 12 هزار  و 700 واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع 776 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «وبملت»، «تاپیکو» و «اخابر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «خاور» و «شگویا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند. همچنین سه نماد «پی پاد»، «وبملت» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «وسپهر»، «خاور» و «شگویا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 1 خرداد ماه 1402، مبلغ 13 هزار میلیارد و 500 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 1000 میلیارد تومان پول وارد بورس کردند.

در بازار امروز 293 نماد در محدوده مثبت و 113 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 219 نماد در محدوده مثبت و 152 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها