کد خبر: ۵۲۵۴۵۱
زمان انتشار: ۱۲:۲۷     ۰۲ خرداد ۱۴۰۲
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: بنا بر اعلام دولت، قرار است مترو پرند در اواسط امسال به بهره‌برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از تسنیم، مهدی چمران در آغاز یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر اظهار کرد: روزی که خرمشهر آزادسازی شد این روز به عنوان روز خرمشهر نامگذاری شده و به عنوان روز شور و هیجان عموم ملت ما به ثبت رسیده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شهادت 5 مرزبان کشور اشاره کرد و افزود: آنهایی که اختلاس می‌کنند و دل آن به ور آب‌ها دوخته‌اند بدانند که آنها رو به افول هستند اما متاسفانه برای اعدام چند آدمکش اعتراض می‌کنند اما در مقابل شهادت مرزبانانمان سکوت می‌کنند!

رئیس شورای شهر تهران به سالروز فروریختن ساختمان متروپل آبادان اشاره کرد و گفت: همه آنهایی که می‌خواهند با سوداگری پول به دست بیاورند باید بدانند که این پول‌ها برایشان باقی نخواهد ماند و ثمره این اقدامات هیچ چیزی جز ننگ لعنت و نفرت خدا و خلق خدا برای کسانی که جان انسان‌ها برایشان ارزشی ندارد نخواهد بود.

در ادامه برخی از اعضای شورای شهر تهران به ارائه تذکرات خود پرداختند.

حبیب کاشانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به تذکر هفته‌های گذشته خود گفت: متاسفانه علی‌رغم تذکری که بنده در ارتباط با گزارش هزینه ـ درآمد اسفندماه 1401 به شهرداری دادم اما با گذشت چند ماه از سال جاری هنوز این گزارش به شورا ارائه نشده است.

وی از شهرداری تهران خواست هر چه سریع‌تر گزارش هزینه - درآمدی اسفندماه 1401 را به شورا ارائه کند.

به گزارش تسنیم، زهرا شمس‌احسان دیگر عضو شورا نیز با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان به موضوع تجهیز و ایمنی آب‌نماهای بوستان‌ها اشاره کرد و گفت: باید نسبت به تجهیز آب‌نماها و لایروبی آنها اقدام شود تا شرایط خوبی برای حضور خانواده‌ها بویژه کودکان در تابستان در بوستان‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به برخی از خطرات آب‌نماها در بوستان‌ها تصریح کرد: متاسفانه در سنوات گذشته نیز ما شاهد برق‌گرفتگی در برخی از آب‌نماهای بوستان‌ها بوده‌ایم و این در حالیست که همچنان امکان وقوع برق‌گرفتگی کودکان در آب‌نماهای بوستان‌ها وجود دارد و باید این موضوع به جدیت در دستور کار شهرداری تهران قرار بگیرد و تمهیدات لازم جهت ایمنی آب‌نماها انجام شود.

شمس احسان از شهرداری تهران خواست در راستای حفاظت و صیانت از شهروندان و با توجه به الزامات و احکام برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران، نسبت به ایمنی و تاب‌آوری فضاهای عمومی از جمله بوستان‌ها اقدامات لازم را انجام بدهد.

به گزارش تسنیم،‌ سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در جلسه امروز با اشاره به بازدید روز گذشته خود از شرکت واگن‌سازی تهران، گفت: یک سال پیش بازدیدی را از این مجموعه داشتم و روز گذشته نیز مجددا این بازدید انجام گرفت که خوشبختانه تغییرات قابل قبولی در این مجموعه نسبت به یک سال گذشته انجام گرفته است.

وی با اشاره به امیدبخشی و اتفاقات خوب در کارخانه شرکت واگن‌سازی گفت: علاوه بر رفع مشکلات و چالش‌های نیروها، پرسنل و کارگران، شاهد اقدامات خوبی درخصوص اورهال واگن‌ها بودیم.

تشکری هاشمی با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت واگن‌سازی تهران جهت اورهال‌سازی 29 رام قطار اظهار کرد: بنابر برنامه‌ریزی قرار است 203 واگن شامل 29 رام در سال جاری اورهال شود که تاکید ما در جلسه روز گذشته این بود که تعداد بیشتری از واگن‌ها در فرآیند اورهال و تعمیرات قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: 29 رام قطار اشاره شده 13 رام مربوط به قطارهای قدیمی (dc) و 16 رام مربوط به قطارهای ac است که با جدیت این موضوع در حال انجام است.

تشکری هاشمی افزود‌: یکی دیگر از اقداماتی که روز گذشته باعث امیدبخشی بود بحث خرید قطعات داخلی درخصوص واگن‌های مترو بود که این موضوع نیز نسبت به گذشته افزایش یافته است ضمن اینکه در کنار تامین قطعات داخلی، اقدامات خوبی نیز برای خریدهای خارجی آغاز شده است.

وی همچنین به وضعیت مترو هشتگرد و پرند اشاره کرد و گفت: چندی پیش در خصوص مترو هشتگرد تذکری را دادم که امیدواریم با توجه به اشکالات فنی که وجود داشت این اشکالات هر چه سریع‌تر برطرف شود ضمن اینکه بنا بر اعلام دولت، قرار است مترو پرند در اواسط امسال نیز آماده بهره‌برداری شود که در این مسیر نیاز است که شهرداری تهران مذاکرات خود را با دولت و همچنین تعهدات دولت در چارچوب قانونی انجام بدهد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها