کد خبر: ۵۲۵۴۹۳
زمان انتشار: ۱۰:۲۳     ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
مهدی رحمتی با درک شرایط کنونی به نزدیکان خود گفته فعلاً دوست ندارد مربیگری را در باشگاه استقلال ادامه دهد.

به گزارش پایگاه خبری 598، قهرمانی ساپینتو در جام حذفی جایگاه او در میان هواداران استقلال را محکم‌تر خواهد کرد و متعاقباً تصمیم‌گیران آینده استقلال نیز متفق‌القول او را شایسته تداوم حضور روی نیمکت استقلال خواهند دانست و شکی برای تمدید قرارداد او به وجود نخواهد آمد، اما روی دیگر ماجرا را هم باید در نظر داشت و اینطور نیست که حضور این مربی در استقلال فصل بعد تنها وابسته به این مسائل باشد.

ریکاردو ساپینتو یک فصل را با استقلال سپری کرده و با ریز مشکلاتی که در طول یک دوره حضور در لیگ برتر برایش ایجاد خواهد شد، آشنایی کامل دارد. اینکه او تا به امروز برخی مشکلات را تا حدی تحمل کرده و تبدیل به چهره غیرتمند نیمکت استقلال شده و هواداران این باشگاه نیز او را به دلیل پایداری‌اش مورد ستایش قرار می‌دهند، شاید دیگر کاربردی برای فصل بعد نداشته باشد و سرمربی آبی‌ها سیاست و رویه دیگری را در پیش بگیرد.

طی روزهای گذشته نقل قول‌هایی به شکل مستقیم یا غیر مستقیم از زبان سرمربی آبی‌ها منتشر شده که نشان می‌دهد مرد پرتغالی نسبت به ادامه فعالیت خود در باشگاه استقلال تا حدی بیمناک و نگران است و قطعاً شروطی را برای ادامه کار در نظر خواهد گرفت.

شروطی که محیط کاری او را در باشگاه استقلال امن‌تر خواهد کرد. مواردی همچون پرداخت‌های به موقع و بدقولی نکردن مدیران و حفظ ستاره‌ها و یا اسکان در یک آپارتمان از جمله مواردی است که گفته می‌شود ساپینتو روی آن تأکید ویژه دارد که البته مسائل پیش پا افتاده‌ای است و باشگاه استقلال به طور معمول نیز باید این موارد را رعایت کند تا زیرمجموعه‌اش دچار مشکل نشود. در واقع تأمین زیرساخت‌های ایجاد یک تیم با ثبات مسأله مهمی است که ذهن سرمربی استقلال را درگیر خود کرده و هیچ بعید نیست که اگر استقلال جام قهرمانی را با ساپینتو به چنگ آورد و او به لحاظ فنی نیز مورد تأیید تصمیم‌گیران قرار بگیرد و دیگر جای هیچ شبهه‌ای باقی نماند، بازهم برای ماندن در استقلال دچار تردید شود و با وجود خواست هواداران و حتی تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال باز هم نسبت به ادامه حضور خود در این باشگاه دودل شود.

اینکه ساپینتو بعد از قهرمانی در جام حذفی با پیشنهادهایی از تیم‌های خارجی مواجه شود نیز مسأله مهمی است و ممکن است دیگر تیم‌های خارجی شرایطی را برای این مربی فراهم آورند که او برای رفتن از این باشگاه ترغیب شود که مدیران باشگاه استقلال باید از همین حالا به فکر چنین روزهایی باشند و اجازه ندهند که ساپینتو از این باشگاه جدا شود.

بی شبهه جدایی ساپینتویی که قهرمان جام حذفی شده برای تصمیم‌گیران باشگاه گران تمام خواهد شد و هواداران این باشگاه بشدت از تصمیمی که در قبال این مربی گرفته شده انتقاد خواهند کرد و این موضوع را ارتباط خواهند داد به دست‌های پشت پرده‌ای که قصد دارند به تیم‌شان آسیب برسانند. ساپینتو به حدی محبوب شده که حتی اگر قهرمان هم نشود، باز هم مورد حمایت قرار می‌گیرد و فراهم کردن شرایط لازم برای تداوم همکاری این مربی از الزامات مدیران این باشگاه است.

اگر موضوع ساپینتو در هفته‌های آتی پیچیده شود، مدیران باشگاه استقلال برای انتخاب سرمربی با مشکل مواجه خواهند شد، به این دلیل که گزینه‌ای همچون مهدی رحمتی که نامش در یک ماه اخیر بارها به عنوان یک گزینه جدی برای جانشینی ساپینتو مطرح شده، ذاتاً علاقه‌ای به حضور در استقلال در این برهه ندارد.

مهدی رحمتی با درک شرایط کنونی به نزدیکان خود گفته فعلاً دوست ندارد مربیگری را در باشگاه استقلال ادامه دهد و برای قبول چنین پست مهمی قطعاً تمام مسائل را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد داد و بی گدار به آب نخواهد زد.

البته رحمتی در برنامه بلندمدت خود در مربیگری به حضور در استقلال نیز می‌اندیشد و اما به طور قطع او در اوضاع کنونی جای ساپینتو را تحت هیچ شرایطی نخواهد گرفت و به مربیگری در دیگر تیم‌ها ادامه خواهد داد.

به همین دلیل مدیران استقلال باید به سرعت درباره نیمکت استقلال فکری بیندیشند و اجازه ندهند که زمان به ضرر این باشگاه تمام شود و روزی برسد که نه ساپینتو خیال بازگشت داشته باشد و نه گزینه‌های داخلی مربیگری در این باشگاه را قبول کنند.

منبع: روزنامه ایران ورزشی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها