کد خبر: ۵۲۵۶۸۳
زمان انتشار: ۱۲:۳۵     ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
همراه اول به‌صرفه‌ترین بسته‌های مکالمه، اینترنت و پیامک را به زائران حج تمتع ارائه می‌کند. این اپراتور طی مذاکره‌ای که با اپراتورهای کشور عربستان داشته، موفق به ارائه سرویس‌های رومینگ ویژه زائران ایرانی حج شده است.
به گزارش پایگاه خبری 598، تصوری که خیلی از مسافران کشورهای خارجی دارند، این است که اگر در کشور مقصد سیمکارت جدیدی خریداری کنند، در هزینه‌ها و کیفیت دریافت خدمات تجربه بهتری خواهند داشت. هر چند این روش در بعضی از کشورها جواب می‌دهد، اما در خصوص مقاصدی که اپراتورهای کشورمان خدمات ارائه می‌دهند، بهتر است از سیمکارت‌های ایرانی استفاده کنیم.

در میان اپراتورهای تلفن همراه کشورمان، همراه اول خدمات بهتری برای مسافران کشورهای خارجی از جمله عربستان ارائه می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر بخواهید از نرخ آزاد رومینگ در حج ۱۴۰۲ استفاده کنید، هزینه‌های ارتباطی‌تان به‌شدت افزایش می‌یابد، به‌طوری‌که برای هر دقیقه مکالمه با ایران(تماس گیرنده یا دریافت کننده تماس) باید ۹ هزار تومان بپردازید. رومینگ آزاد برای هر پیامک سه هزار تومان و هر مگابایت اینترنت نیز دو هزار تومان هزینه دارد.

حال اگر از بسته‌های جدید همراه اول که برای حجاج در نظر گرفته شده استفاده کنید، ۱.۵ گیگابایت اینترنت ۶۰ روزه ۲۸۰ هزار تومان می‌شود. یعنی اگر همین ۱.۵ گیگابایت را بخواهید با تعرفه رومینگ آزاد خریداری کنید، باید سه میلیون تومان بپردازید!

رونمایی همراه اول از بسته‌های حج تمتع 1402

بسته جذاب بعدی برای حجاج ایرانی عازم عربستان، بسته سه گیگابایت اینترنت بین‌المللی، ۱۵ دقیقه مکالمه هدیه و ۱۵ عدد پیامک هدیه است. این بسته نیز اعتبار هفت روزه دارد و قیمت آن ۴۴۰ هزار تومان است. حال بیایید هزینه این بسته ویژه را با نرخ آزاد مقایسه کنیم. اگر فقط هزینه اینترنت این بسته را براساس هر مگابایت ۲۰۰۰ تومان محاسبه کنیم، مجموع آن بیش از ۶ میلیون تومان می‌شود!

بسته بعدی برای افرادی است که نیاز بیشتری به اینترت و مکالمه دارند. این بسته ۹۰ روز اعتبار دارد و اینترنت آن در زمان فعال بودن بسته نامحدود و ۱۵۰ دقیقه مکالمه و ۱۵۰ عدد پیامک هدیه دارد! قاعدتا اگر با نرخ آزاد می‌خواستید چنین خدمات ارتباطی را در عربستان دریافت کنید، هزینه آن فوق‌العاده افزایش می‌یافت.

اگر هم بخواهید از سیمکارت‌های اپراتورهای عربستانی استفاده کنید، باز هم هزینه‌های این کار برای حجاج اصلا به‌صرفه نیست. در جدول زیر می‌توانید مقایسه هزینه اپراتور همراه اول و اپراتورهای عربستان را بخوانید:

 

اپراتور ارزان‌ترین بسته گران‌ترین بسته تنوع زمانی
همراه اول ۲۸۰ هزار تومان

 

(بسته ۱.۵ گیگابایت ۶۰ روزه)

۱.۸۴ میلیون تومان
(بسته نامحدود ۹۰ روزه)
۷ تا ۹۰ روز
زین ۵۱۷ هزار تومان(بسته ۳ گیگابایت ۱۴ روزه) ۲.۲ میلیون تومان
(۲۵ گیگابایت ۳۰ روزه)
۱۴ تا ۳۰ روز
STC ۵۲۵ هزار تومان(بسته ۲ گیگابایت ۲۱ روزه) ۱.۵ میلیون تومان
(۴۵ گیگابایت ۲۱ روزه)
تنها ۲۱ روز

 

با توجه به مدت‌زمان طولانی‌تر اعتبار بسته‌های رومینگ همراه اول، قیمت بسته‌ها بسیار مقرون‌ به‌صرفه‌تر است؛ چراکه زمان اعتبار بسته‌های طولانی‌تر است و مشترک می‌تواند بدون نگرانی از این موضوع که بسته منقضی شده و نتواند از حجم دیتا و تماس خود بهره بگیرد، بسته در نظر گرفته شده را مصرف کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها