کد خبر: ۵۲۶۳۷۶
زمان انتشار: ۱۳:۰۸     ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
وزارت راه و شهرسازی با تصویب نمایندگان مجلس، مسئول تعیین بازه قیمت و اجاره بهای مسکن در کلان‌شهرها با استفاده از ظرفیت سامانه املاک و مستغلات شد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه ۲۱ خرداد در جریان رسیدگی به ماده ۹ طرح ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها وزارت راه و شهرسازی را مکلف به تعیین قیمت و اجاره بهای مسکن در کلان‌شهرها کرد.

بر اساس این ماده از طرح مذکور، وزارت راه و شهرسازی با همکاری وزارت کشور، شهرداری‌ها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان‌های ثبت اسناد و امور مالیاتی ظرف ۶ ماه پس از تصویب قانون با استفاده از ظرفیت سامانه ثبت املاک و معاملات کشور و همچنین اولویت استفاده از فناوری‌های نوین نظیر هوش مصنوعی، با در نظر گرفتن ملاک‌هایی چون موقعیت جغرافیایی، سن بنا، طبقه، تراکم، مصالح ساختمانی و دیگر موارد مشابه نسبت به کشف بازه قیمت مسکن و اجاره بها به صورت منطقه‌ای اقدام خواهد کرد.

وزارت راه و شهرسازی آیین نامه اجرایی این ماده را ظرف ۳ ماه تهیه کرده و به تصویب هیات وزیران می رساند.

ماده مذکور در هنگام رسیدگی به این طرح به کمیسیون اصلی که کمیسیون عمران است برگشت خورده بود و در جریان جلسه علنی امروز مجلس به تصویب نمایندگان رسید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها