کد خبر: ۵۲۶۳۹۲
زمان انتشار: ۱۴:۴۹     ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
وزارت آموزش و پرورش، حداقل و حداکثر سن برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598، ثبت نام کلاس اولی‌ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ _ ۱۴۰۲ از نهم اردیبهشت سال جاری آغاز و سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از بهمن ماه سال گذشته شروع شده این در حالیست که ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌پایه دوره ابتدایی در صورت عدم تغییر مدرسه، توسط مدیر همان مدرسه انجام می‌شود لذا والدین برای ثبت نام فرزندان میان‌پایه خود نیاز به مراجعه به مدرسه ندارند.

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش حداقل دامنه سنی مورد قبول برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی مدارس شهری و روستایی، اول مهر ۱۳۹۶ و حداکثر دامنه سنی مورد قبول برای ثبت نام در این پایه در مدارس شهری اول مهر ۱۳۹۴ و در مدارس روستایی اول مهر ۱۳۹۲ است.

والدین می‌توانند از طریق سامانه my.medu.ir برای ثبت نام نوآموز خود اقدام کنند.

طبق اطلاعات ارائه‌شده در سامانه my.medu.ir در بخش پیش‌ثبت‌نام کلاس اول دبستان، شرایط سنی پذیرش ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی و در شهرها و روستاها از اول مهر سال و انتهای پذیرش در شهرها اول مهر سال ۱۳۹۴ و در روستاها اول مهر ماه سال ۱۳۹۲ است.

درج اطلاعات شناسنامه نوآموز، شناسنامه والدین و ثبت یک شماره تلفن همراه هم در این سامانه الزامی است.

با این حال اگر کودکی در دامنه سنی مذکور نباشد، اولیا می‌توانند با مراجعه به دبستان مد نظر برای ثبت نام، از مدیر مدرسه بخواهند تا اقدامات قانونی برای ثبت نام فرزند را از طریق کمیسیون خاص فراهم کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها