کد خبر: ۵۲۶۵۵۲
زمان انتشار: ۰۹:۱۰     ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
شورای رقابت با تأکید بر این که عرضه خودرو در بورس کالا باید متوقف شود اعلام کرد مصوبه این شورا مبنی بر عرضه خودرو در سامانه یکپارچه الزامی است و هرگونه اقدام خلاف این دستورالعمل، تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از تسنیم، شورای رقابت در واکنش به فروش محصولات یک خودروساز در بورس کالا این اقدام را تخلف دانست و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد باید متوقف شود.

در این اطلاعیه آمده است: شورای رقابت بر اساس تکلیف خود که در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تصریح شده است، اقدام به تصویب دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری در جلسه 543 مورخ 1401/11/11 نمود که بر اساس ماده (2) این دستورالعمل، بازار خودروی سواری انحصاری تشخیص داده شد و بر اساس بند 5 ماده (5)، عرضه خودرو را از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو پیش‌بینی نموده است. با توجه به الزامی بودن مصوبه مذکور شورای رقابت، هر گونه اقدام بر خلاف این دستورالعمل، تخلف محسوب می‌شود. با در نظر گرفتن این‌که در شرایط کنونی ثبات نسبی در این بازار برقرار شده است، هرگونه اقدام مغایر با دستورالعمل مصوب این شورا، منجر به اخلال در بازار و تشویش افکار عمومی خواهد شد، لذا با توجه به اطلاعیه عرضه اخیر برخی از محصولات خودرویی در بورس کالا رویه مذکور بایستی متوقف گردد.

  29 خرداد ماه قرار بود 600 دستگاه دیگنیتی پرستیژ سفیدرنگ از سوی بهمن موتور در تالار خودروی بورس کالا عرضه شود. در روند عرضه این خودرو میزان پیش‌پرداخت ثبت سفارش خرید، 100 درصد قیمت پایه اعلام شده است.

بهمن موتور قیمت پایه دیگنیتی پرستیژ را یک میلیارد و 296 میلیون تومان اعلام کرده است و موعد تحویل این خودرو را نیز 12 شهریورماه اعلام کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها