کد خبر: ۵۲۶۸۳۵
زمان انتشار: ۱۰:۲۴     ۲۹ خرداد ۱۴۰۲
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، بامداد امروز در رأس یک هیأت بلندپایه از این جنبش وارد تهران شد.

اسماعیل هنیه به تهران آمدبه گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس، جنبش مقاومت اسلامی حماس، خبر داد که یک هیأت از رهبران این جنبش به ریاست «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس، بامداد امروز (دوشنبه، ۱۹ ژوئن)، به دعوت جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.

در بیانیه این جنبش آمده است: «بنا به دعوت محبت آمیز جمهوری اسلامی ایران، یک هیأت از رهبری حماس به ریاست اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی وارد تهران شد».

بر اساس این بیانیه، قرار است، هیأت حماس در تهران، دیدارهایی با مسؤولان ایرانی به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر در خصوص تحولات سیاسی و میدانی مربوط به فلسطین داشته باشد.

صالح العاروی معاون رئیس دفتر سیاسی، نزار عوض الله، خلیل الحیه، محمد نصر و خالد قدومی در این سفر، هنیه را همراهی می‌کنند.

جنبش حماس اردیبهشت‌ماه گذشته اعلام کرده بود که اسماعیل هنیه، دعوت «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران برای سفر به ایران را پذیرفته است و قرار است در نزدیک‌ترین زمان ممکن به تهران سفر کند.  

حماس اعلام کرد که در تماس تلفنی وزیر خارجه ایران با هنیه، از رئیس دفتر سیاسی حماس برای سفر به تهران و دیدار با سران این کشور دعوت به عمل آمد تا درباره تحولات جاری در منطقه گفت‌وگوهای بیشتری صورت گیرد. هنیه نیز ضمن تشکر بابت این تماس، دعوت طرف ایرانی را پذیرفته و به‌زودی قصد دارد به تهران سفر کند. 

سفر رئیس‌دفتر حماس به تهران در حالیست که «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاداسلامی فلسطین نیز در تهران بسر می‌برد. چند روز پیش یک هیأت بلندپایه از جنبش جهاد اسلامی فلسطین به ریاست، دبیرکل این جنبش به تهران آمد و در حال دیدار و رایزنی با مقامات ایرانی است.

سفر رهبران جنبشهای جهاد اسلامی و حماس به تهران در حالی است که آنها حدود دو هفته پیش (6 ژوئن) در قاهره با یکدیگر دیدار و درباره مسائل ملی فلسطین، تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالأقصی و اهالی قدس و کرانه باختری و نیز اسرای در بند زندان‌های این رژیم رایزنی کرده بودند.

در نشست قاهره، دو طرف همچنین راهکارهای تقویت و توسعه روابط راهبردی دو جنبش و توسعه آن به نفع مقاومت و ملت فلسطین را بررسی کردند و بر تداوم گزینه مقاومت به عنوان تنها گزینه ملت فلسطین برای مقابله با رژیم اشغالگر و تجاوزات آن تأکید کردند.

حماس و جهاد اسلامی در قاهره، همچنین تحولات سیاسی منطقه و بهره‌گیری از آن به نفع ملت فلسطین و آٰرمان آن پرداخته و بر ایفای نقش مصر در حمایت و پشتیبانی از ملت فلسطین تأکید کردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها