کد خبر: ۵۲۶۸۶۸
زمان انتشار: ۰۹:۵۸     ۳۰ خرداد ۱۴۰۲
رئیس پلیس راهور کشور گفت:‌ تبدیل منازل مسکونی به واحدهای صنفی و تجاری بدون در نظر گرفتن مبلمان شهری و جای پارکینگ موجب نارضایتی شهروندان و بروز ترافیک شده است.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور کشور در خصوص معضل جای پارکینگ در کلانشهرها اظهار داشت: متأسفانه شهرداری‌ها به خاطر کسب درآمد بیشتر واحدهای مسکونی را بدون رعایت مبلمان شهری و تأمین پارکینگ، تجاری کردند و مشاهده می‌کنید جایی که قبلاً منزل مسکونی بوده حالا تبدیل به کافی شاپ یا رستوران شده است در حالی که در آنجا محل پارک و توقف خودرو وجود ندارد و خودروها به صورت دوبله و سوبله توقف کرده و باعث نارضایتی شهروندان می‌شوند.

 سردار هادیان‌فر گفت: طرح شکایتی را در این خصوص برای وزارت کشور فرستادیم که به شهرداری‌ها تذکر دهند؛ چرا که یکی از روش‌های غلطی که شهرداری انجام می‌دهند این است که واحدهای مسکونی را بدون رعایت الزامات لازم به واحد‌های صنفی و تجاری تبدیل می‌کنند که هم برای همسایه‌ها ایجاد مزاحمت می‌کنند و هم برای خودروهای عبوری.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که آیا با استقرار مأموران نمی‌توان وضعیت ترافیکی این دسته از محدوده‌ها را مدیریت کرد، گفت: اگر پلیس راهور در این معابر مأمور بگذارد که کسی در جلوی این اماکن توقف نکند واحدهای صنفی معترض می‌شوند که پول به شهرداری داده و باید کسب درآمد کنیم و اگر مأمور هم نگذاریم که مسیر را روان سازی کند مردم معترض شده و ناراضی می‌شوند.

 رئیس پلیس راهور کشور اظهار امیدواری کرد که معابری که شرایط لازم در خصوص جای توقف و پارکینگ را ندارند به وضعیت قبلی خود بازگشته و دستگاه‌های نظارتی نیز بیش از پیش شهرداری‌ها را در این خصوص کنترل کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها