کد خبر: ۵۲۷۷۶۹
زمان انتشار: ۱۲:۲۴     ۲۰ تير ۱۴۰۲
نماینده ولی فقیه درامور و زیارت در ادامه بازدیدهای خود درمکه ضمن حضور در بزرگترین آشپزخانه مرکزی پخت غذای حجاج ایرانی درمکه مکرمه ، با مدیر و دست اندرکاران این مجموعه صنعتی گفتگوکرد و از مشکلات شان در روند کار جویا شد.

به گزارش پایگاه خبری 598، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در ادامه بازدیدهای خود در مکه ضمن حضور در بزرگترین آشپزخانه مرکزی پخت غذای حجاج ایرانی در مکه مکرمه، با مدیر و دست‌اندرکاران این مجموعه صنعتی گفت‌وگو کرد و از مشکلاتشان در روند کار جویا شد.

در این بازدید که رئیس سازمان حج و زیارت و چند تن از معاونین و مدیران این سازمان و بعثه مقام معظم رهبری، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت را همراهی می‌کردند، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در بازدید از بخش‌های مختلف آشپزخانه الافندیه که ظرفیت طبخ 70 هزار پرس غذا در هر وعده را دارد از روند آماده‌سازی مواد غذایی و پخت غذا مطلع شد.

در این بازدید علی راستگو؛ مدیر ایرانی آشپزخانه مرکزی الافندیه از چگونگی آماده‌سازی این آشپزخانه برای بهره‌برداری در حج امسال گزارش داد و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم تصریح کرد: با توجه به تهیه بهترین اقلام مواد غذایی و استفاده از آشپزخانه‌ای مجهز انتظار می‌رود غذاهایی که طبخ می‌شود مطابق با سلیقه زائران بوده و رضایتمندی آنان را در پی داشته باشد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین نواب همچنین به آشپزهایی که در سالن پخت غذا در فضایی نسبتاً گرم مشغول فعالیت بودند، خسته نباشید گفت و برای آنان سلامتی و عاقبت به خیری از خداوند منان مسئلت کرد.

سرپرست حجاج ایرانی به هنگام ورود به بخش‌های آماده‌سازی مرغ، جوجه، گوشت و سبزیجات با ذکر صلوات و قرائت اشعاری در مدح علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) مورد استقبال قرار گرفت و همزمان به کارکنان این بخش‌ها توصیه کرد حال که از نعمت خدمت‌گذاری به ضیوف‌الرحمان بهره‌مند هستند قدر این فرصت را بدانند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و همراهان از خط پخت برنج، سوپ و خورشت، جوجه، کباب، ماهی، غذاهای رژیمی، سردخانه‌های مواد پروتئینی و غیرپروتئینی و انبار این مجموعه بازدید کردند که در هربخش توضیحات لازم ارائه شد.

در این بازدید علی راستگو؛ مدیر آشپزخانه الافندیه با اشاره به پخت 43 هزار پرس غذا در هر وعده غذایی اظهار کرد: این تعداد در ایام تشریق که همه زائران در مکه حضور داشتند به 75 هزار پرس در هر وعده رسید.

وی افزود: در این مجموعه 169 نفر آشپز و نیروی ایرانی روزانه بطور میانگین بیش از 15 ساعت به عشق خدمت به مهمانان خانه خدا کار می کنند.

راستگو تعداد نیروهای بومی این مجموعه را حدود 300 نفر عنوان کرد و گفتـ : از 9 خرداد تاکنون حدود 4 میلیون پرس غذا و صبحانه گرم در این آشپزخانه طبخ و در بیش از 60 هتل زائران ایرانی توزیع شده است.

وی با اشاره به تعامل مدیر عربی آشپزخانه برای آماده کردن این مجموعه و استفاده از همه ظرفیت آن افزود: امسال تنوع در غذا و سوپ‌های طبخ شده به 20 نوع می‌رسد و به‌مناسبت عید غدیر نیز تاکنون حدود 40 هزار عدد شیرینی طبخ و برای توزیع در بین زائران در اختیار هتل‌ها قرار گرفته است.

سرپرست حجاج ایرانی در این بازدید با اشاره به اهمیت تأمین سلامت غذاهای طبخ شده تصریح کرد: با ارتقاء سطح بهداشت فردی و محیط کار و استفاده از راهکارهای جدید برای آماده‌سازی مواد غذایی می‌توانید به سلامتی حجاج کمک کنید و آنها با خاطره‌ای خوش به کشور بازگردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها