کد خبر: ۵۲۹۱۶۰
زمان انتشار: ۱۳:۵۴     ۰۲ شهريور ۱۴۰۲
دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین درخصوص اینکه برخی زائران با وجود ثبت‌نام قطعی و پرداخت بیمه نمی‌توانند اطلاعات خود را در سامانه سماح ببینند، توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از همشهری آنلاین، پس از بالا آمدن سامانه سماح با تغییراتی که همچون سال گذشته است، بسیاری از افرادی که طی چند روز اخیر به دلیل اختلال در سامانه سماح موفق به ثبت‌نام نشده بودند، نام‌نویسی خود را تکمیل کرده‌اند، اما برخی دیگر از زائران اربعین که در سامانه سماح قبل از اعمال تغییرات ثبت‌نام کرده بودند، امکان مشاهده تقاضا و کارت زائر را ندارند.

«۱۶ مرداد ثبت‌نام کردم و پول بیمه را هم دادم، الان چرا می‌زند ثبت‌نام نکردی؟ چرا باید دوباره ثبت‌نام کنم؟» و «من با سامانه قبلی برای گروه خود در مردادماه ثبت نام کردم بعد الان دیگه سامانه جدید هیچ خبری ازش نیست و منم هزینه بیمه را پرداخت کردم. در سامانه جدید باید دوباره ثبت نام کنم؟»

این‌ها تنها بخشی از مشکلات زائران برای ثبت‌نام در سامانه سماح است.

حمیدرضا محمدی دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین می‌گوید: در سامانه سماح که با تغییراتی نسبت به سایت قبلی در دسترس قرار گرفته است، افرادی که پیش از بالا آمدن نسخه فعلی ثبت‌نام و هزینه بیمه را نیز پرداخت کرده بودند، نیازی به مراجعه مجدد یا حتی بررسی ثبت‌نام ندارند.

وی با بیان اینکه اطلاعات افرادی که بیمه خود را پرداخت کرده بودند به بیمه عامل ارسال شده است، می‌افزاید: اطلاعات این افراد در حال حاضر قابل مشاهده نیست، اما اگر بیمه را پرداخت کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد و پرداخت دوباره بیمه ندارند. البته همکاران ما در تلاشند این مشکل را بزودی برطرف کنند تا افرادی که هزینه بیمه را در نسخه قبلی سامانه سماح پرداخت کرده بودند نیز بتوانند از طریق ویرایش اطلاعات، وارد سامانه شوند.

محمدی می‌گوید: افرادی که پیش از این فقط ثبت‌نام اولیه کرده و هزینه بیمه را نپرداخته بودند، باید وارد سماح شده و مجدد اطلاعات خود را وارد و با پرداخت هزینه بیمه، روند نام‌نویسی را تکمیل کنند. پس از ثبت‌نام قطعی امکان مشاهده اطلاعات این افراد در سامانه سماح وجود دارد.

سامانه سماح از چهارم مرداد در دسترس قرار گرفته است که البته در برخی ایام مشکلاتی برای ثبت‌نام در این سامانه گزارش شد؛ تا اینکه اوایل هفته جاری امکان ثبت‌نام در سامانه سماح وجود نداشت و اختلال در این سامانه موجب نارضایتی زائران شد.

بر همین اساس، سه‌شنبه ۳۱ مرداد سامانه سماح دوباره با تغییراتی در دسترس قرار گرفت و تا عصر گذشته حدود ۶۰۰ هزار نفر طی ۲ روز در این سامانه آمادگی خود را برای تشرف به زیارت اربعین اعلام کرده‌اند.

عملیات اربعین ۱۴۰۲ از ۲۷ مرداد آغاز شده است و هر روز تعداد زائران حسینی که از مرزها به ویژه مرزهای زمینی عازم عراق می‌شوند، افزایش می‌یابد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها