کد خبر: ۵۳۱۰۳۲
زمان انتشار: ۱۴:۴۰     ۰۸ آبان ۱۴۰۲
رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی ضمن متهم کردن دادگستری این کشور عنوان کرده است که اتهامات دادگاه فدرال علیه وی موجب می‌شود که پس از پیروزی در انتخابات ۲۰۲۴ علیه بایدن انتقام بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری 598، دونالد ترامپ در اظهاراتی عنوان کرده است که اتهامات دادگاه فدرال که او با آنها مواجه است، به وی اجازه می‌دهد تا در صورت شکست رئیس جمهور فعلی در انتخابات ۲۰۲۴، از جو بایدن انتقام بگیرد.

به گزارش «هیل»، ترامپ در جریان سخنرانی روز یکشنبه در بین هوادارانش در ایالت آیووا، سیستم عدالت کیفری آمریکا را زیر سوال برده و وزارت دادگستری در دوران بایدن را به «تقلب» و هدف قرار دادن او برای اهداف سیاسی متهم کرد. ادعایی که بارها و بارها آن را مطرح کرده است.

ترامپ در جریان این سخنرانی دولت بایدن را با «دولت‌های ورشکسته» مقایسه کرد و به حاضران در سخنرانی گفت اقدام آنها باعث می‌شود، ما همین کار را وقتی که بایدن از کاخ سفید بیرون رفت با او انجام دهیم.

ترامپ سپس از موضع خود پایین آمد و گفت: البته من این کار را انجام نمی‌دهم. وقتی که چنین کاری کنی در اصل خود را در مسیری نزولی و شرایط بسیار بدی قرار داده‌ای و این راه خوبی نیست.

وی در بخشی از صحبت‌هایش ادعا کرد که حتی این امکان برایش وجود داشته زمانی که بایدن در قدرت بوده است به دنبالش برود، اما این کار را نکرده است چرا که برای دفتر کاخ سفید احترام زیادی قائل است.

وی در جریان این سخنرانی بازهم بایدن را بی کفایت‌ترین رئیس جمهور آمریکا خوانده و در اظهاراتی تند و اهانت آمیز عنوان کرد او فاسد ترین و بدترین رئیس جمهوری است که تا بحال داشته‌ایم.

ترامپ علت اصلی محکومیت خود را پیشتاز بودنش از بایدن در نظرسنجی‌ها دانسته و گفت آنها من را برای این متهم کردند چرا که می دانند ما آنها را شکست می‌دهیم.

در حال حاضر ترامپ دو پرونده جنایی فدرال، دو پرونده جنایی ایالتی و چندین پرونده مدنی در دادگاه دارد. با وجود اتهامات شدید، او همچنان معتقد است که در نتیجه ورودش به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا تحقیقات علیه وی آغاز شده است. این در حالی است که وی پیش از زمانی که اعلام کرد دوباره برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد، تحت بازجویی قرار داشت.

در حال حاضر ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در سال ۲۰۲۴ است اما پرونده های حقوقی بسیار زیادش سوالاتی را در مورد آینده سرنوشت سیاسی‌اش مطرح می‌کند.

منبع: فارس
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها