کد خبر: ۵۳۱۲۹۳
زمان انتشار: ۱۴:۵۵     ۱۶ آبان ۱۴۰۲
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با یک درصد افزایش نسبت به روز قبل همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس،‌ بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در روند رو به رشدی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با 1.07 درصد افزایش به میزان 21 هزار و 823 واحد رشد کرد و به رقم 2 میلیون و 52 هزار و 659 واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش 11 هزار و 353 واحد به رقم 696 هزار و 188 واحد رسید. ارزش روز بازار به بیش از 7 میلیون و 129 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 9.8 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 393 هزار فقره معامله و به ارزش 5 هزار و 714 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 1.07 درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 1.66 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 1.15 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 1.27 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.85 درصد رشد کرد.

نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، ایران‌خودرو، شستا، مپنا، پتروشیمی خلیج‌فارس و کشتیرانی امروز بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 265 واحد افزایش به رقم 24 هزار و 986 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 404 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس به 412 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 4.2 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 204 هزار فقره معامله و به ارزش 5 هزار و 582 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های فرابورس هم امروز سبز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در فرابورس 1.07 درصد افزایش یافتند این دو شاخص با معیار همزون 1.073 درصد رشد کردند شاخص بازار اول فرابورس 2.05 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم فرابورس به میزان 0.71 درصد افزایش یافت.

نمادهای ایران‌خودرو دیزل، انتخاب الکترونیک، فولاد هرمزگان، آریا ساسول، مالی سپهرصادرات، پویان زرکان آق‌دره و بانک سامان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، سامانه میراث برای انتقال قهری سهام عدالت متوفیان رونمایی شد و طبق گفته مجید عشقی رئیس سازمان بورس ورثه سهامداران عدالت متوفی از امروز می‌توانند به کارگزاری‌ها مراجعه کرده و با ارائه اسنلاد ومدارک نسبت به انتقال قهری سهام عدالت متوفی بدون پرداخت هزینه و کارمزد اقدام کنند.

سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است، اما بازار سرمایه می‌تواند به محلی برای تأمین مالی غیرتورمی تبدیل شود و لازم است اندازه و عمق این بازار افزایش پیدا کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها