کد خبر: ۵۳۱۳۷۰
زمان انتشار: ۱۱:۴۲     ۱۸ آبان ۱۴۰۲
عیسی زارع‌پور در خصوص پایداری اینترنت در زمان انتخابات گفت: با توجه اینکه 20 درصد انتخابات به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود، برنامه‌ریزی کردیم که زیرساخت‌های فناوری پایداری را فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری 598؛ عیسی زارع‌پور ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی و جایگاه و موقعیت این استان، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در این منطقه امری ضروری است.

وی تصریح کرد: نیازمندی‌های صنعتی، علمی و فناورانه استان ایجاب می‌کند که زیرساخت‌های ارتباطی آن توسعه پیدا کند و خوشحالیم که امروز  پروژه فیبر نوری FTHH منازل و کسب و کارهای ساوه به عنوان بزرگ‌ترین طرح   در تاریخ ارتباطات کشور اافتتاح شد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شهروندان ساوجی در صورت تمایل می‌توانند با ارائه درخواست از سرویس فیبر نوری ظرف یک ماه بهره‌مند شوند، بیان کرد: اجرای این طرح در تمام شهرهای استان در دستور کار است و به زودی محقق می‌شود.

زارع‌پور افزود: در پروژه فیبر نوری FTHH منازل و کسب و کارهای ساوه سرعت‌های تا چندصد مگابیت برثانیه حتی تا هزار مگابیت بر ثانیه فراهم شده که این میزان حدود ۸۰ برابر سرعت ارتباطات ثابتی است که در کشور وجود دارد و عملا جزو آخرین فناوری های روز دنیاست.

وی گفت: تمام تلاش ما در وزارت ارتباطات این است که تا آخر دولت سیزدهم در همه شهرها این اینترنت پر سرعت و ارزان برای مردم فراهم شود.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه در قانون برنامه هفتم توسعه همه ساختمان‌ها میبایست با همین فناوری به شبکه متصل شوند، تاکید کرد: اجرای فیبر نوری در سراسر کشور انقلابی در صنعت ارتباطات کشور است که حداقل تا نیم قرن آینده این توسعه زیرساختی را تضمین میکند.

وی افزود: اجرای این شبکه می‌تواند استعدادهای استان را در مسیر شکوفایی قرار دهد چراکه معتقدیم در آینده اتوبان‌های جدید فیبرهایی نوری هستند و زندگی را برای مردم راحت می‌کنند.

وزیر ارتباطات در ادامه با بیان اینکه نزدیک به 94 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور به اینترنت متصل هستند، گفت: این رقم در دولت ابتدای دولت سیزدهم 80 درصد بود اما با تلاش مضاعف روز به روز در حال گسترش است که در همین استان نیز نزدیک به ۱۶۰ روستای جدید متصل شدند و روستاهای باقی مانده تا آخر سال به اینترنت متصل خواهند شد.

زارع‌پور ادامه داد: راه اندازی اینترنت نقش مهمی در ماندگاری مردم در روستا دارد و بحث گردشگری و صنایع و کشاورزی را توسعه خواهد داد و باعث تحول در فضای روستا می‌شود و میتواند انگیزه ای برای مهاجرت معکوس به روستا باشد.

وی در خصوص پایداری اینترنت در زمان انتخابات نیز گفت: بر اساس قانون جدید انتخابات، وزارت ارتباطات در ستاد انتخابات وظیفه تضمین ارتباطات پایدار و با کیفیت در ایام انتخابات را دارد و با توجه اینکه 20 درصد انتخابات به شکل الکترونیکی برگزار شود برنامه‌ریزی کردیم که زیرساخت‌های فناوری پایداری را فراهم کنیم.

گفتنی است وزیر ارتباطات در پایان سفر خود به ساوه با حضور در یک منزل مسکونی و یک واحد صنفی سرعت اینترنت فیبر نوری را مورد بررسی و تست قرار داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها