کد خبر: ۵۳۱۳۹۵
زمان انتشار: ۱۱:۴۲     ۲۰ آبان ۱۴۰۲
رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک شناور حامل ۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از تسنیم، مجتبی قهرمانی، اظهار داشت: به دستور مقام قضایی رزمندگان ناوتیپ 412 ذوالفقار منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در پارسیان پس از شناسایی یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به دستگیری 4 نفر در این رابطه، خاطرنشان کرد: در بازرسی از این شناور 50 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است.

وی همچنین با بیان اینکه مرتکبان قاچاق سازمان‌یافته سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌شوند، بیان کرد: در راستای اجرای ماده 20 قانون مبارزه با قاچاق کالا، شناور دخیل در امر قاچاق نیز به‌نفع دولت ضبط خواهد شد.

قهرمانی افزود: سوخت‌های کشف شده از شناور مذکور هم طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌های نفتی شده و به چرخه توزیع قانونی بر می‌گردد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضائیه، مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت در خلیج فارس و دریای عمان به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار دارد و این مهم با رصد اطلاعاتی و عملیاتی و کارآمدسازی نظارت‌ها به صورت جدی پیگیری می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها