أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۳۲۹۲۹
زمان انتشار: ۱۴:۳۷     ۰۹ دی ۱۴۰۲
رئیس جمهور امروز در کنگره بین المللی اندیشه های مصباح یزدی گفت: در روز بصیرت حقیقتا مردم نشان دادند فتنه را خوب شناختند و غبار را کنار زدند. حضور اثر بخش مردم در عرصه، به فتنه ۹ دی خاتمه داد و این روز باید به عنوان روز بصیرت در راستای بصیرت آفرینی در جامعه بماند و ابعاد این روز و حرکت بزرگ‌ملت تبیین شود.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس، آیت الله رئیسی رئیس جمهور در کنگره بین‌المللی اندیشه‌های علامه مصباح یزدی گفت: روز ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت است که توفیق داشتم در این جمع باشکوه حضور داشته باشم.  آیت الله مصباح یک چهره اندیشه ورز و دارای اندیشه‌های نو و چهره آزاد اندیشی بود. هم در آزاداندیشی و هم در نوآوری‌های در این حوزه متخصص بود.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که آیت الله مصباح  فقط شاگرد پرور نبودند بلکه جریان ساز بودند، تاکید کرد: نواندیشی و آزاد اندیشی ایشان مبتنی بر مبانی بود، ایشان فقط شاگرد پرور نبودند بلکه جریان ساز بودند و این جریان‌سازی فقط مربوط به زمان حیات ایشان نبوده است یکی از این کارها طرح ولایت بود و برای جوانان ما پر جاذبه بود. 

وی با تاکید بر اینکه طرح ولایت توانست گره‌های ذهنی جوانان را باز کند، افزود: طرح ولایت توانست گره‌های ذهنی جوانان را باز کند، به این گره‌های ذهنی توجه نشود تبدیل به مسئله خواهد شد.

رئیسی در ادامه با اشاره به کلان پروژه فکری آیت الله مصباح تاکید کرد: امروز روش طرح ولایت الگویی برای صاحبان اندیشه است که نگاهشان به شبهات و گره‌های ذهنی باشد. دفاع عقلانی و منطقی از عقاید و باورها کلان پروژه فکری آیت الله مصباح بود.

رئیس جمهور عنوان کرد: دفاع عقلانی از عقاید و باورها و مقابله با انحرافات فکری و عقیدتی دیگر ویژگی آیت الله مصباح بود که باید برای صاحبان خرد و اندیشه مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: شبهات و انحرافات همیشه وجود دارد مهم ایستادگی در مقابل این موارد است که به فکر و اندیشه اصالت می‌دهد. با شجاعت و دفاع از این عرصه بسیار اهمیت دارد.

رئیس جمهور یگانگی در حرف و عمل را از دیگر ویژگی های آیت الله مصباح برشمرد و گفت: این ویژگی برای یک انسان سالک حائز اهمیت است.  

آیت الله رئیسی مطرح کرد: در روز بصیرت حقیقتا مردم نشان دادند فتنه را خوب شناختند و غبار را کنار زدند و به تبعیت از رهبری فرزانه به صحنه آمدند و به صورت خودجوش اعلام موضع کردند و جریان فتنه را در روز نهم دی خاتمه دادند. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها