کد خبر: ۵۳۳۱۴۵
زمان انتشار: ۰۹:۰۸     ۱۴ دی ۱۴۰۲
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد و وقوع رگبار در ارتفاعات طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: فعالیت‌های مرتبط با کوهستان طی پنجشنبه (۱۴ دی‌ماه) در مناطق جنوب شرق و نیمه شرقی کشور و طی جمعه (۱۶ دی‌ماه) در شمال غرب کشور مخاطره آمیز است.

به گزارش پایگاه خبری 598،  صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: برای امروز (۱۴ دی‌ماه) استقرار جوی غالبا پایدار در بیشتر نواحی کوهستانی کشور، وزش باد، گاهی وزش باد شدید مهم‌ترین پدیده جوی در قله‌ها و خط الرأس‌های مرتفع پیش‌بینی می‌شود همچنین فعالیت موج بارشی در مناطق جنوب شرق، شرق و جنوب انتظار می‌رود.  شدت بارش‌ها به‌صورت رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ  به‌ویژه ساعات عصر و شب خواهد بود. بارش‌های پراکنده در البرز شرقی و خراسان شمالی نیز رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: جمعه (۱۵ دی‌ماه) نفوذ تدریجی سامانه بارشی و سرد از شمال غرب کشور، افزایش ابر و بارش برف و باران و وزش باد شدید و گسترش آن به سمت البرز غربی و مرکزی برای ساعات بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی ارتفاعات شمال تهران طی روزهای پایانی هفته گفت: از پنجشنبه تا ظهر جمعه آسمان صاف تا نیمه ابری و برای قله‌های مرتفع وزش باد، گاهی وزش باد شدید دور از انتظار نیست.  از بعدازظهر جمعه افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده وجود دارد.

ضیاییان در پایان توصیه کرد: فعالیت‌های مرتبط با کوهستان طی پنجشنبه در مناطق جنوب شرق و نیمه شرقی کشور و طی جمعه در شمال غرب کشور مخاطره آمیز است بنابراین در صورت صعود طی روز جمعه در ارتفاعات البرز، نسبت به اتمام برنامه تا ظهر جمعه اقدام شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها